Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo różanecznikowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo różanecznikowy

AlinaP 08:25, 07 sty 2023


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Monika83 napisał(a)
Ala może dlatego że rosną pod koronami drzew liściastych, a o tej porze mają wiecej słońca i mają też cieplej u mojej mamy też już kwitną ciemierniki.

To też kwestia przepuszczalności gleby i jej szybszego nagrzewania się.
____________________
Ala
Monika83 21:00, 07 sty 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
Wiolka5_7 napisał(a)


Acha czyli świeżynka

Zanim kupiłam, przewertowałam wątek na tym forum dzięki
Ja też tak robię że zanim kupię daną odmianę to oglądam zdj i czytam wszelakie informacje na tym forum zielono zakręceni A to mój jeszcze w pąkach Roses Dark Picotee zdj z dziś.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 21:05, 07 sty 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
Wiolka5_7 napisał(a)
Ojej ile śniegu
U mnie też właśnie zaczęło a miałam jutro ciąć seslerie
Wiola no styczeń mamy to i śnieg powinien być Zimy nie znoszę ale wiem że jest
ona potrzebna.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 21:14, 07 sty 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
AlinaP napisał(a)

To też kwestia przepuszczalności gleby i jej szybszego nagrzewania się.
No u mnie gleba jest piaszczysta. A ciemiernikom daję dużo ziemi kompostowej i próchnicę w postaci trocin i mieszam to wszystko z moją ziemią piaszczystą a na koniec ściółkuje korą. Chyba już kiedyś pisałam tobie o tym. A Ty Ala wymieniasz całkowicie ziemię jak sadzisz ciemierniki? Bo pamiętam że u ciebie ziemia jest gliniasta.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Wiolka5_7 21:50, 07 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20483
Monika83 napisał(a)
Wiola no styczeń mamy to i śnieg powinien być Zimy nie znoszę ale wiem że jest
ona potrzebna.


Śnieg w nocy padał ,ale rano zero i pogoda,więc seslerie ścięłam

Tak teraz pogoda powinna być typowo zimowa, bo natura się budzi, niedobrze...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 21:51, 07 sty 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20483
Monika83 napisał(a)
Ja też tak robię że zanim kupię daną odmianę to oglądam zdj i czytam wszelakie informacje na tym forum zielono zakręceni A to mój jeszcze w pąkach Roses Dark Picotee zdj z dziś.



Fajniutkie pączki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
AlinaP 15:49, 08 sty 2023


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Monika83 napisał(a)
No u mnie gleba jest piaszczysta. A ciemiernikom daję dużo ziemi kompostowej i próchnicę w postaci trocin i mieszam to wszystko z moją ziemią piaszczystą a na koniec ściółkuje korą. Chyba już kiedyś pisałam tobie o tym. A Ty Ala wymieniasz całkowicie ziemię jak sadzisz ciemierniki? Bo pamiętam że u ciebie ziemia jest gliniasta.

Pod pierwsze ciemierniki- te różowe nawet nie przygotowałam gleby. Pod hybrydowe zaprawiałam dołki ziemią z worka mieszaną z rodzimą. Pod Roses White dałam dodatkowo wióry rogowe, bo akurat miałam na stanie.
Po zlikwidowanym placyku glebę rozluźniłam materią organiczną i ziemią z worka.
Już się coś dzieje, Roses White wystartowały z pąkami, Roses Red bardziej powściągliwe. White January zadołowane w skrzyni, w powiększonych doniczkach- budzą się

____________________
Ala
Monika83 10:40, 09 sty 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
Wiolka5_7 napisał(a)


Śnieg w nocy padał ,ale rano zero i pogoda,więc seslerie ścięłam

Tak teraz pogoda powinna być typowo zimowa, bo natura się budzi, niedobrze...
Jest bardzo niedobrze i oby wiosna nie była mroźna Czekam na kwiaty u pozostałych ciemierników
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 10:50, 09 sty 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
AlinaP napisał(a)

Pod pierwsze ciemierniki- te różowe nawet nie przygotowałam gleby. Pod hybrydowe zaprawiałam dołki ziemią z worka mieszaną z rodzimą. Pod Roses White dałam dodatkowo wióry rogowe, bo akurat miałam na stanie.
Po zlikwidowanym placyku glebę rozluźniłam materią organiczną i ziemią z worka.
Już się coś dzieje, Roses White wystartowały z pąkami, Roses Red bardziej powściągliwe. White January zadołowane w skrzyni, w powiększonych doniczkach- budzą się

Czyli jest nadzieja że dają rade rosnąć w każdej glebie. Ala to są super wieści bo temperatury są na plusie to i ciemierniki budzą się Uwielbiam ten czas kwitnących ciemierników a jeszcze tym bardziej jak są tak posadzone w masie na większą skale, wygląda to zjawiskowo
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Angelika95 09:06, 11 sty 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
Witaj, przepiękny ogród. Widać, że włożyłaś w niego dużo pracy i serca. Bardzo podoba mi się szpaler z hortensji. Jakiej jest długości? Mam do obsadzenia 35m i zastanawiam się czy taki szpaler z hortensji wyglądałby dobrze czy to już za dużo, jak myślisz?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies