Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Projektanci ogrodów

Pokaż wątki Pokaż posty

Projektanci ogrodów

EkspertLeroy... 17:47, 31 paź 2011

Dołączył: 07 lip 2011
Posty: 82
A możne. można pomyśleć o zaangażowaniu jakiegoś studenta architektury krajobrazu do stworzenia projektu? Jak masz w swojej okolicy na uczelniach wyższych studentów takiego kierunku to może warto? albo znajomego kto studiuje? Fakt, faktem ich wiedza w czasie studiów jest ciągle uzupełniana, ale z drugiej strony są na bieżąco z różnymi trendami no i portfel pewnie znacznie nie ucierpi

Pozdrawiam,
Wojtek - LM
Sebek 19:54, 31 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tylko student musi mieć na prawdę wielką wiedzę o roślinach, ich zastosowaniu, końcowej wielkości, stanowisku - na pewno się o tym uczą ale czy dobrze to taki student skomponuje?

z takim projektem jest ryzyko
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 20:18, 31 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiedza studenta o roślinach jest marna, wiem to na pewno. Nawet magistra z dyplomem też niewiele lepsza. Chyba, że trafi się jakiś pasjonat. Często świeżo upieczeni architekci nie potrafią odróżnić żurawki od miodunki, ale co tam nawet nie wiedzą co to jest żurawka.
Miałam u siebie w ogrodzie wielu studentów.

Ich projektowanie w większości przypadków polega na przypadkowym wybraniu roślin z katalogu i równie przypadkowym zaprojektowaniu. Widziałam, bo takie projekty poprawiałam, albo robiłam zupełnie inaczej. Klienci byli niezadowoleni i kazali poprawiać.

Ale co tam nie rozprawiajmy o tym, każdy wybierze takiego projektanta, jakiego chce. Najwyżej potem jest mądrzejszy o te doświadczenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:18, 31 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek napisał(a)
Tylko student musi mieć na prawdę wielką wiedzę o roślinach, ich zastosowaniu, końcowej wielkości, stanowisku - na pewno się o tym uczą ale czy dobrze to taki student skomponuje?

z takim projektem jest ryzyko


A niby skąd ma to wiedzieć?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pwl 20:30, 31 paź 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Największe znaczenie ma doświadczenie i... dobry gust. Nie każdy ma jedno i drugie
dlatego trzeba być na to wyczulonym, na takie kierunki składa się teczki z pracami i
przechodzi egzaminy z rysunku, samo kopanie dołka i umiejętność posadzenia kwiatka
się nie liczy i nic nie znaczy. Że się studiuję nie oznacza wcale że od razu ma się te
umiejętności... architekturę kończy wiele osób które znają się na matmie a nie mają
za grosz smaku i wyczucia. ale skończyć skończą... więc naprawdę różnie z tym
bywa. Niezastąpiony jest doświadczony projektant, nie będę wskazywał bo wiadomo
hehe
____________________
paweł
Sebek 21:49, 31 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
gardenarium napisał(a)

Tylko student musi mieć na prawdę wielką wiedzę o roślinach, ich zastosowaniu, końcowej wielkości, stanowisku - na pewno się o tym uczą ale czy dobrze to taki student skomponuje?

z takim projektem jest ryzyko


A niby skąd ma to wiedzieć?


No trzeba się tym interesować - lub należeć do ogrodowiska, wtedy się przyswoi to i owo
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
goniak 22:07, 31 paź 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Samo zainteresowanie nie daje doświadczenia .
To nabywa sie w trakcie pracy, najlepiej pod okiem osoby znającej fach
Od dawien dawna praktykowanie jest najlepszą formą zdobywania doświadczenia w każdej dziedzinie, nie tylko w ogrodnictwie.
Jak zrobisz coś sam to z pewnością lepiej to zapamiętasz
____________________
Małgosia mój zielony świat
Sebek 22:09, 31 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Racja
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
anula_wn 22:10, 31 paź 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
jak w każdym zawodzie..... uczymy się z czasem
____________________
anula mój mały raj na ziemi
iwona100na 14:36, 02 lis 2011


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271
Wydaje mi się że trzeba jeszcze miec to "COŚ" w sobie, pasje i żyć tym co się robi.
Piękno ogrodu trzeba miec w sercu i je czuć.


____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies