Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Kasipod

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Kasipod

Kasiapod 21:07, 12 mar 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
planuje z rolki , ale narazie zrobiiłam z tej trawy ktora miałam, zobacze jak da radę to zostawię jak nie to kupię z rolki
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Kasiapod 21:12, 12 mar 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
LIDKA napisał(a)
Kasia całkiem sporo porobiłas.
Co położysz na scieżke? Planowalas trawę z rolki ?
Lidka planowałam chodnk z rolki , narazie wykombinowałam z tego co miałam jak sie nie sprawdzi to będę zamawiala z rolki
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Kasiapod 21:16, 12 mar 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
Mam tyle wydatków ze hoooo
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
LIDKA 21:19, 12 mar 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
Ogrodowanie to nie tanie hobby.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kasiapod 21:26, 12 mar 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
LIDKA napisał(a)
Ogrodowanie to nie tanie hobby.

nooo raczej a jeszcze inne sa wydatki, ale ja lubie te hobby, dzisiaj kregosłup boli Gdybym była na emeryturze, ale niestety jutro do pracy
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Monia81 18:52, 13 mar 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
LIDKA napisał(a)
Ogrodowanie to nie tanie hobby.



Lidka rację masz, ale jakie to hobby fajne Witaj Kasiu, przejrzałam wątek i zaznaczam czytam, że proste linie, ale ogród nowoczesny, taki bardziej poukładany, czy jednak linie proste a ogród zróżnicowany? ja mam posadzone rozchodniki z rozplenicą Hameln, no i odstęp dawałam 80 cm, ale rozplenice już mi zjadły trochę rozchodniki, w tym roku muszę rozplenice uszczuplić odstępy pomiędzy roślinami uzależnione są od konkretnych odmian, Hameln jest z tych mniejszych, jak z kolei dasz z większych odmian, to potrzebują też większych odstępów będę zaglądać i trzymam kciuki pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Kasiapod 18:31, 14 mar 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
Monia81 napisał(a)


Lidka rację masz, ale jakie to hobby fajne Witaj Kasiu, przejrzałam wątek i zaznaczam czytam, że proste linie, ale ogród nowoczesny, taki bardziej poukładany, czy jednak linie proste a ogród zróżnicowany? ja mam posadzone rozchodniki z rozplenicą Hameln, no i odstęp dawałam 80 cm, ale rozplenice już mi zjadły trochę rozchodniki, w tym roku muszę rozplenice uszczuplić odstępy pomiędzy roślinami uzależnione są od konkretnych odmian, Hameln jest z tych mniejszych, jak z kolei dasz z większych odmian, to potrzebują też większych odstępów będę zaglądać i trzymam kciuki pozdrawiam
Moniko dziękuje że wpadłaś do mnie Mam rozplenice , nie wiem jaka odmiana, ale objętościowo urosły duże. W przedogródku planuje je właśnie posadzić z rozchodnikami i tak jak podpowiedziałaś zachowam odległości. Przede mna dużo i to bardzo dużo pracy Ale ja to lubię Pozdrawiam.
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Kasiapod 07:06, 19 mar 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
No i w końcu sobotaPlan na dzisiaj to w pierwszej kolejności wyjazd do pobliskiej szkółki (ok 3 km), zobaczę co uda mi się kupić, ale mam w planach trawy ozdobne, rozchodniki, lawendę, szałwię omszoną
Kolejne plany to
- zerwanie ścieżki trawiastej z przedogródka
- przycięcie traw ozdobnych,
- przycięcie hortensji,
- zamiatanie podwórka
Nie wiem czy wystarczy mi cała sobota, potrzebowałabym 2 soboty
Pozdrawiam wszystkich i życze miłych prac ogrodowych
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Kasiapod 05:59, 20 mar 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
Byłam w szkółce kupiłam tylko tuje Danica. Z zakupów nie jestem pocieszona, w szkółce powiedzieli, że dopiero w kwietniu będą wystawione lawendy, trawy, itp., Zgodnie z planem ścieżka trawiasta zerwana i przekopana, przycięłam trawy ozdobne i hortensje, czyli po części plan został wykonany. Zdjęcia wstawię pózniej
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Basieksp 13:38, 27 mar 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
Ja mam zamówione jakieś rośliny, czekam, czekam, może po niedzieli przyjdą ale tak sobie myślę, że wszystko jest w swoim czasie, tylko nam się tak spieszy z tymi nowymi rośliknami, przecież to jeszcze marzec
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies