Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Ekran z grabów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ekran z grabów

KK89 12:13, 17 mar 2022

Dołączył: 15 sie 2020
Posty: 3
Dzień dobry,
Długo szukałem w Internecie informacji na ten temat niestety nie znalazłem.
Trzy lata temu zasadziłem pięć grabów

Docelowo chciałbym z nich uformować jeden duży ekran jak na zdjęciu poniżej

Tutaj mam kilka pytań:
- Kiedy montować na drzewach stelaż z bambusa? (Wiosna / Zima / Lato / Przed przycięciem / Po wycięciu)
- Czym łączyć ze sobą poszczególne elementu stelażu oraz gałązki do stelażu tak aby nie ranić drzewa?
- Proszę również o porady jak wiązać taki stelaż, jedyne co znalazłem to filmik na YT który niestety nic nie wyjaśnia

Z góry dziękuję za odpowiedzi w tym temacie.
Patrycja_KG_Lu 16:25, 22 maj 2022


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2682
Czy znalazł Pan już odpowiedź na swoje pytanie? Planuje coś podobnego i też chętnie się dowiem jak to wykonać.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
KK89 10:44, 12 lip 2022

Dołączył: 15 sie 2020
Posty: 3
Dzień dobry,
częściowo tak, w ogrodach Kapias - Goczałkowice Zdrój jest pełno tego typu rozwiązań i tam co nieco podpatrzyłem. Generalnie rozchodzi się o zbudowanie stelaży i rozciągnięcie gałęzi na tyczkach (bambusowych) lub linkach które nie będą powodowały ranienia drzew. Na razie u siebie temat odpuściłem - czekam aż drzewa się bardziej rozrosną ponieważ w tych samych ogrodach znalazłem również pięknie uformowane kostki które nie posiadały żadnego stelaża a miały bardzo grube pnie więc prawdopodobnie były wraz ze wzrostem sukcesywnie podcinane i gęstniały. Jeśli mieszka Pani w okolicy Goczałkowic Zdrój to polecam tam się wybrać
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies