Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Drzewa liściaste na gleby piaskowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewa liściaste na gleby piaskowe

madlen 20:34, 03 lis 2011

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
Witam może udałoby się nam stworzyć wątek o kolorowych roślinach liściastych na piaskowe gleby ? Może ze zdjęciami? , może macie jakieś ulubione na tak trudne warunki , bo ja lubię sumaka i u mnie jakoś daje radę
Sebek 21:49, 03 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie wiem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:02, 03 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na gleby piaszczyste proponuję:

Drzewa liściaste:

Brzoza brodawkowata (Betula pendula)

Sumak octowiec, wcześniej wspomniany


Klon polny (Acer campestre)

Klon jesionolistny (Acer negundo Flamingo

Klon jesionolistny "Odessanum"

Klon zwyczajny (Acer platanoides)

Krzewy

Tawuła wczesna
Tamaryszek
Perukowiec podolski



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Alicja169 10:49, 16 sie 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Potrzebuję drzewo szybko rosnące, z koroną parasolową, dającą cień, o wysokości teraz co najmniej 2 m - pnia + korona.
Myślałam o sumaku, ale on jest piekielnie inwazyjny, a ja nie mam miejsca na to aby się rozrastał.
Chodzi mi o stworzenie cienia przy pergoli gdzie słońce operuje najsilniej w południe i od strony zachodniej.
To musi być coś co ma gładki pień bez bocznych odrostów (mało miejsca w tym miejscu)i o ładnej koronie szybko wiosną zielonej, rozłożystej Może znajdę tu jakieś podpowiedzi?
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies