Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Prawie 40metrów przedogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Prawie 40metrów przedogródka

Tylko_Ona1 10:17, 20 wrz 2022

Dołączył: 27 cze 2021
Posty: 38
Dzień dobry.
Czy są tu posiadacze długich podjazdów? Czy moglibyście się pochwalić Waszymi przedogródkami?
Chętnie pooglądam.
Dotychczas trafiałam na ładne realizację ale wszystkie były na niewielkim metrażu, może nie tyle nie wielkim co krótkim. U mnie na odwrót, od drogi do domu jest prawie 40 metrów zato działka nie jest szeroka bo ma raptem 18m.
Większość z oglądanych przeze mnie ładnych aranżacji u mnie nie znalazłaby zastosowania. Lubię nowoczesne ogrody,powtarzalność, rośliny ustawione w rzędzie, jednak obsadzenie wzdłuż płotu 30 paru metrów jednym rodzajem roślin wyglądałoby najzwyczajniej źle...pozatym wyciągało by to wizualnie i tak już długi,a wąski przedogródkek.
Chętnie popatrze jak to u Was wygląda.
Ja na swój nie mam zupełnie pomysłu.
Pozdrawiam.
sylwia_slomc... 11:38, 20 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Witaj. Meandruj chodnikiem podziel przedogrodek na części. Mój cały ogród jest długi i wąski podobnie ma Monia z Wymarzonego sielankowego ogrodu.
Zajrzyj może się zainspirujesz.
Wprawdzie nie nowocześnie u mnie, ale w tworzeniu nie chodzi o kopiowanie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Tylko_Ona1 13:19, 26 wrz 2022

Dołączył: 27 cze 2021
Posty: 38
sylwia_slomczewska napisał(a)
Witaj. Meandruj chodnikiem podziel przedogrodek na części. Mój cały ogród jest długi i wąski podobnie ma Monia z Wymarzonego sielankowego ogrodu.
Zajrzyj może się zainspirujesz.
Wprawdzie nie nowocześnie u mnie, ale w tworzeniu nie chodzi o kopiowanie



Dopiero dzisiaj znalazłam chwilę żeby usiąść i zajrzeć na ogrodowisko.
Dziękuję , chętnie popodglądam
Gorzej jednak będzie z robieniem zakrętów chodnikiem, w prawdzie nie mamy jeszcze ułożonej kostki ale wszystko pod nią już przygotowane w linii prostej od domu do drogi. Druga sprawa,że styl w którym chciałabym prowadzić ogród raczej narzuca właśnie proste jednostajne linie. I tu cały problem bo nie wiem jak to ładnie zaaranżować.
inka74 16:39, 26 wrz 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Zerknij na ogrody Wioli i Johanki - to co u nich jest z boku u ciebie może znaleźć się na froncie. Nie szukaj czegoś co będziesz mogła skopiować 1 do 1 bo tak się nie da.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/8111-malymi-krokami-ogrod-wioli?page=1750
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11323-ogrod-pierwszy-nie-wielki-part-2?page=118#post_6

Przejrzyj wizytówki - to ogrody w pigułce - jak ci się coś spodoba - odwiedź wątek i zapoznaj się z nim bardziej szczegółowo.
https://www.ogrodowisko.pl/forum/48-wizytowki-ogrodow
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Tylko_Ona1 23:21, 28 wrz 2022

Dołączył: 27 cze 2021
Posty: 38
Dzięki inka74 popatrzę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies