Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Leeds Castle w Anglii

Pokaż wątki Pokaż posty

Leeds Castle w Anglii

Martka 17:09, 03 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Odnajduję tu moją ulubienicę Jude de Obscure w towarzystwie nawłoci. Ładne, ale dziękuję, nie skopiuję

Za to to połączenie chętnie!

Prawoślaz zachwyca rozczochraną lekkością.

Nożyce nie przestają ciąć także w tym ogrodzie.

Gdzieś na granicy pomiędzy drzewem a światem...



Śródziemnomorska część ogrodu dedykowana jest lady Bailley.

Martka 17:14, 03 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Labirynt z 2400 cisowych krzaków pokonamy bez trudu, ale tylko, jeśli zaopatrzymy się w nić Ariadny. W każdym innym układzie będziemy potrzebować czasu na wyjście z zagubienia



Martka 17:16, 03 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Po przygodach w labiryncie z rozkoszą wrócimy do ogrodów.
Jednoznacznie rozstrzygnie się kwestia bodziszka Rozanne: to pnącze!


Martka 17:22, 03 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zbierzemy jeszcze kilka impresji różnych, by pożegnać się z zamkiem i jego ogrodami.









Martka 17:25, 03 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
To był niezwykły dzień w niezwykłym miejscu. 17 kilometrów dreptania, podziwiania, piękne wspomnienia, do których zawsze wrócę z przyjemnością.






Koniec
Joku 17:43, 03 lis 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Bardzo lubię oglądać takie relacje, tym bardziej że byłaś wspaniałą przewodniczką. 17 km przedreptanych robi wrażenie, Rozanne jako pnącze również.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Magara 23:14, 03 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Martka, Ty to wiesz jak listopad osłodzić Mam nadzieję, że masz coś jeszcze na zimę dla nas
Piękne miejsce - mam wrażenie, że bym się w nim odnalazła W obecnym życiu albo jakimś poprzednim
Fotel - chcę taki
A gdybym tylko miała tak gęsty żywopłot to już jutro bym przystąpiła do prac nad ceramiczną rzeźbą jakże zgrabnych pośladków z całą resztą
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 09:44, 06 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Martka napisał(a)


Jeden z najpiękniejszych widoków i wszystko jasne, woda nie musi służyć jako fosa. Ma do odegrania znacznie ciekawsze role. Dramaturgia. Tajemniczość. Groza. Pamiętajmy też, że mgły unoszące się nad wodą to nie są "zwykłe" mgły.

Fokstrot, szampan i kino. Ameryka w Anglii.


Idealnie bym się w tym miejscu odnalazła
Martko, czuję że wycieczka z Tobą to musi być wyjątkowo przyjemne doświadczenie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 23:05, 08 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Tymi prezentowanymi, tu i tam, bibliotekami to mnie wykończysz. Wzdycham i przestać nie mogę.
W przypadku tej Amerykanki, czyli Lady Baille, Anglicy mieli więcej szczęścia niż w przypadku pani Wallis Simpson. Niesamowita kobieta! Zamkową rewolucje przeprowadziła z rozmachem. Pomysł galerii mężów w korytarzu robi wrażenie. Ilu ich było?
Zamek jest pięknie położony. Warto było przetuptac te 17 km.
Koniecznie planuj kolejną wyprawę. Dokądkolwiek. Uwielbiam czytać Twoje relacje z podróży.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 20:35, 30 lis 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Już czekam na kolejną wspaniałą relację.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies