Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

Mary 21:09, 14 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Cześć Aniu. Trochę Cię nie było. Fajnie, że wróciłaś.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
ElzbietaFranka 21:12, 14 lut 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Makao napisał(a)
Zapomniałam wspomnieć że po 16 latach mieszkania tu doczekałam się drogi
Byłam w Urzędzie Miasta by prosić o zgodę na zagospodarowanie pasów zieleni przy ogrodzeniu ale niestety biegną tu prawie wszystkie linie i wodne i energetyczne i kanalizacja itp. i nie ma szans na zgodę. Jedyne co mogę posadzić to cebulowe lub sobie posiać byliny a i tak w razie jakiś napraw to przeorają wszystko



Witam Aniu

Musiałam sprawdzić czy to ty od fontanny.
Ale masz teraz ładna aleje. Zasiej łąkę kwietna i będzie ładnie.

To nie ma znaczenia że trawa posiej mączki,smagliczka pomorska na ten trawnik. Posadz rozplenice,werbena patagonska przy chodniku do domu.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mary 22:59, 14 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Makao napisał(a)
Zapomniałam wspomnieć że po 16 latach mieszkania tu doczekałam się drogi
Byłam w Urzędzie Miasta by prosić o zgodę na zagospodarowanie pasów zieleni przy ogrodzeniu ale niestety biegną tu prawie wszystkie linie i wodne i energetyczne i kanalizacja itp. i nie ma szans na zgodę. Jedyne co mogę posadzić to cebulowe lub sobie posiać byliny a i tak w razie jakiś napraw to przeorają wszystko

Może posadzić jakieś szybko przyrastające rośliny, np. seslerie jesienne i szałwię. Nawet jak za kilka lat to rozkopią to z niewielkiej liczby ocalonych sadzonek można to szybko odnowić.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Makao 06:58, 15 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3930
Napia napisał(a)
Cześć Aniu dobrze Cię na powrót widzieć
Pozdrawiam!

Też się cieszę że Was widzę
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 06:59, 15 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3930
Mirka napisał(a)

Masz racje co do garażu. To Anna Ch. z (Malutki pod lasem) malowała na czarno .
Czekam na wiosenne fotki

Muszę zobaczyć u niej ten czarny garaż
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 07:03, 15 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3930
Dominika11 napisał(a)
Witaj Aniu
zmiany jak pokazałaś są choć niewielkie, ale zawsze coś
Teraz czekamy do wiosny

Ty doczekałaś sie drogi/chodnika, a ja w końcu elewacji domu i robimy chodniki na terenie łącznie ze schodami i tarasem

wątek oczywiści zaznaczam

Uuu elewacja to już duża zmiana. W końcu dom też zdobi ogród a nie straszy a jeśli dochodzą chodniki to już praktycznie ogród ogród ma wszystkie ramy. To olbrzymie zmiany. Gratulacje Dominiko.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 07:06, 15 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3930
ElzbietaFranka napisał(a)



Witam Aniu

Musiałam sprawdzić czy to ty od fontanny.
Ale masz teraz ładna aleje. Zasiej łąkę kwietna i będzie ładnie.

To nie ma znaczenia że trawa posiej mączki,smagliczka pomorska na ten trawnik. Posadz rozplenice,werbena patagonska przy chodniku do domu.

Pozdrawiam

Muszę sobie zapisać niektóre te byliny. O werbenie też myślałam bo mam więc wystarczy nasiona zebrać w tym sezonie.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 07:13, 15 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3930
Mary napisał(a)

Może posadzić jakieś szybko przyrastające rośliny, np. seslerie jesienne i szałwię. Nawet jak za kilka lat to rozkopią to z niewielkiej liczby ocalonych sadzonek można to szybko odnowić.

Nie wiem czy aż tak w to ruszę. Trochę szkoda roślin bo muszę brać pod uwagę ogromne psów które tędy spacerują. Na bank będą w to ubiegać i się załatwiać.

Kilka kroków dalej miasto zrobiło park dla psów. Ogrodzony z różnymi gadżetami. Psy mogą szaleć a właściciele tylko patrzeć. Jak zacznie się sezon to popołudniami jest tu po prostu pełno psów a właściciele, no cóż, nie każdy jest mądry
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Dominika11 07:38, 15 lut 2023


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Makao napisał(a)

Uuu elewacja to już duża zmiana. W końcu dom też zdobi ogród a nie straszy a jeśli dochodzą chodniki to już praktycznie ogród ogród ma wszystkie ramy. To olbrzymie zmiany. Gratulacje Dominiko.
elewacja zatrzymywała roboty, teraz wszystko do przodu

Mam nadzieję, że w tym roku zrobię rabaty przy domu - już nie mogę się doczekać, bo jak na razie to był jeszcze plac budowy
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Makao 08:00, 15 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3930
Dominika11 napisał(a)
elewacja zatrzymywała roboty, teraz wszystko do przodu

Mam nadzieję, że w tym roku zrobię rabaty przy domu - już nie mogę się doczekać, bo jak na razie to był jeszcze plac budowy

U mnie zacznie się plac budowy bo jak wymienimy okna to elewację trzeba będzie zrobić. Na tarasie teraz mam dwa łuki i będziemy je likwidować. Będą linie proste.
Ty cieszysz się że koniec a ja nie mogę się doczekać tej zmiany u siebie. Marzy mi się dom w drewnie. Choć częściowo.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies