Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

Makao 11:39, 17 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4017
agapant napisał(a)
Jak miło patrzeć na ogród kipiący zielenią i pięknymi kwiatami. Porównania przed i po są bardzo inspirujące i pokazujące zmiany jakie zaszły w określonym czasie. Amanogawy przepiękne, kiedy moja urośnie i będzie cieszyć oko.

Nie wiem ile lat ma Twoja Amanogawa. Moja pierwsza gdy kupiłam miała metr wysokości. Potrzebowała 3-4 lat by dobrze się ukorzeniła a potem zaczęła rosnąć jak wariatka.
Drugą kupiłam dwumetrową kilka sezonów później. Potrzebowała roku. Ta mniejsza ją dogoniła a teraz rosną jak dwie siostry bliźniaczki.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 11:47, 17 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4017
Rojodziejowa napisał(a)


U mnie przede wszystkim chyba forma by nie pasowała. U Ciebie wcale mi nie szpeci, zwłaszcza jak wiem, jakie są plany.


Front wygląda cudnie. Metamorfoza z tych nie do poznania

No tak. Nie wiem nawet jak wyglada Twoj dom.

U mnie w innej wersji tego domu była taka ścianka. Wtedy nie myślałam że się przyda więc teraz to wykorzystaliśmy. Trochę inny kształt ale chyba bardziej funkcjonalny.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 11:48, 17 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4017
Ewik napisał(a)
Wow, ale zmiana . Z niecierpliwością czekam na wiecej .

Zaraz będę wstawiać.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 11:50, 17 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4017
Dorii napisał(a)

Z łąką kwietną świetny pomysł :⁠-⁠D
Masz wertykulator? Jeśli tak to przed siewem zwerykuluj na najniższym poziomie. Trochę trawy pozostanie a i miejsce na kwiatki się znajdzie. Tak ja bym zrobiła :⁠-⁠P

Nie zapomnij o tabliczce "proszę nie kosić, łąka kwietna" jak będą kosić to nikt nie zwróci uwagi że to nie chwasty :⁠-⁠P chyba że sami macie dbać o te trawniki.

Muszę iść do UM dopytać. Wolałabym mieć wpływ na koszenie.
Ale ta tabliczka - nawet nie pomyślałam o czymś takim.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wiolka5_7 11:54, 17 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20480
Makao napisał(a)

Pracy sporo to prawda.
Dlatego boli serce jak nadchodzą susze i widzi się rośliny robiące wszystko by przetrwać. Nawodnienie by zdziałało cuda ale szkoda mi marnować wodę więc co roku jestem w rozsypce. Dwa lata nie podlewałam to może w tym roku się poświęcę i dam roślinom trochę oddechu

Susza i u mnie była w zeszłym roku od samej wiosny do jesieni

Dlatego teraz zrywam spory kawał trawnika na koszt ścieżki, zbiornika wodnego i rabat.
Nie będę tutaj musiała stawiać zraszacza i lać hektolitrów wody
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Makao 12:10, 17 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4017
Wiolka5_7 napisał(a)

Susza i u mnie była w zeszłym roku od samej wiosny do jesieni

Dlatego teraz zrywam spory kawał trawnika na koszt ścieżki, zbiornika wodnego i rabat.
Nie będę tutaj musiała stawiać zraszacza i lać hektolitrów wody

My też ograniczyliśmy do minimum powierzchnię trawnika. Właśnie przez susze. Trawnik jest bardziej wymagający niż rabaty. Na poczatku mąż był bardzo przeciwny ale sam zaczął się na niego złościć i przystał na moje pomysły.
Nie żałujemy absolutnie.
Kiedyś koszenie trwało 5 godzin a teraz godzinkę.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Anda 12:13, 17 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Makao napisał(a)

Muszę iść do UM dopytać. Wolałabym mieć wpływ na koszenie.
Ale ta tabliczka - nawet nie pomyślałam o czymś takim.


Aniu, a jaki masz skład tej mieszanki łąkowej? Masz łacińskie nazwy. Bo możesz się bardzo rozczarować w kolejnym roku, jesli będzie tam dużo jednorocznych i dwuletnich. Ogólnie łączka to nie takie hopsiup. Naturę bardzo trudno podrobić a co dopiero jej dorównać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao 13:30, 17 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4017
Anda napisał(a)


Aniu, a jaki masz skład tej mieszanki łąkowej? Masz łacińskie nazwy. Bo możesz się bardzo rozczarować w kolejnym roku, jesli będzie tam dużo jednorocznych i dwuletnich. Ogólnie łączka to nie takie hopsiup. Naturę bardzo trudno podrobić a co dopiero jej dorównać

Skład jest taki:
Ogórecznik lekarski, Chaber bławatek, Złocień właściwy, Jeżówka purpurowa, Żmijowiec grecki, Żmijowiec babkowaty, Żmijowiec zwyczajny, Dziurawiec zwyczajny,

Hyzop lekarski, Lawenda wąskolistna, Lubczyk, Komonica, Nostrzyk biały, Nostrzyk lekarski, Kocimięta właściwa, Lebiodka pospolita, Mak polny,

Facelia błękitna, Szałwia lekarska, Tymianek, Koniczyna biała.

Nie ma nazw łacińskich.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Anda 13:48, 17 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Mieszanka dwu i jednorocznych, parę bylin wieloletnich. Dwuletnie w tym roku wytworzą jedynie rozetkę, zakwitną w kolejnym. Jednoroczne muszą mieć czas na wytworzenie nasion, czyli nie mogą być ścięte zaraz po kwitnieniu. Wieloletnie nie kwitną cały sezon. Facelia i koniczyna chyba będą dominować po dwóch latach.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makao 14:08, 17 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4017
Anda napisał(a)
Mieszanka dwu i jednorocznych, parę bylin wieloletnich. Dwuletnie w tym roku wytworzą jedynie rozetkę, zakwitną w kolejnym. Jednoroczne muszą mieć czas na wytworzenie nasion, czyli nie mogą być ścięte zaraz po kwitnieniu. Wieloletnie nie kwitną cały sezon. Facelia i koniczyna chyba będą dominować po dwóch latach.

Skosimy późną jesienią jak tak. Podkaszarką. Dokupie zatem jakieś jeszcze nasiona samych kwiatów. Ela proponowała mączka kalifornijskiego, smagliczkę i werbenę. Kupiłam też kosmosy to dorzucę.
Jak myślisz?

Wiem że to ciężka sprawa i nie ma gwarancji że mi się uda.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies