Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

Makao 22:02, 16 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4008
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Dziękuję. Początkującym na O. przydaje się taka rozpiska. A czy w Twoim pierwszym wątku pokazywałaś etapy budowy ścianki?

Nie nic nie odpisywałam w sprawie pracy przy ściance. To było robione tak nie fachowo że nie chciałam wprowadzać zamieszania w razie gdyby nie wypaliło. Nawet podłączenia wody nie wyszło od razu. Przerabialiśmy 3 razy by był dobry strumień. Najpierw była szeroka rura potem cienka a na koniec wróciliśmy do szerokiej bo za mały przepływ był.
Nieckę plastikową kupowałam gotową. Wylewkę przerabialiśmy bo była za płytka.
Wszystko metodą prób i błędów więc nie było co opisywać.

Teraz po latach wciąż działa więc się udało choć pompę wymienialiśmy bo się przepaliła, na zwykłą z liroja i też działa. Tylko moc musiała się zgadzać.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 22:10, 16 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4008
Wiolka5_7 napisał(a)
Aniu Twoja metamorfoza jest zachwycająca! Pięknie jest! Brawo !

Tak. Wyszła mi choć są place łyse po jeżówkach i muszę je wypełnić.
Ale miałam z tą rabatą sporo przejścia.
Dziewczyny tu mocno mną potrząchnęły i nie było miło oj nie. Wypluły mi wszystkie błędy i wylały kubeł zimnej wody.
Ale podziałało i od tamtej pory mój ogród poszedł w zupełnie inną stronę.
Teraz jestem z niego zadowolona choć mam kilka miejsc do poprawki bo rośliny wypadły.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Mary 22:38, 16 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Makao napisał(a)
A sezonie letnim tak

Wow! Super to wygląda, Aniu!
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Dorii 22:42, 16 lut 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Wiosenne ujęcie piękne :⁠-⁠D szczególnie podobają mi się drzewka, ściągają całą uwagę. To amangawy?
Ale latem to brak mi słów. Wielkie rabaty jednak robią robotę. Kompozycja oczywiście też ma znaczenie ale najlepsze zestawienie roślin na metrowej szerokości paseczku nie da takiego efektu. Czołówkę mam, idę poszerzać rabaty :⁠-⁠P
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Makao 04:35, 17 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4008
Mary napisał(a)

Wow! Super to wygląda, Aniu!

Dzięki.
Byle znowu suszy nie było bo hortki i miskanty ledwo zipały w 2022 r
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 04:40, 17 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4008
Dorii napisał(a)
Wiosenne ujęcie piękne :⁠-⁠D szczególnie podobają mi się drzewka, ściągają całą uwagę. To amangawy?
Ale latem to brak mi słów. Wielkie rabaty jednak robią robotę. Kompozycja oczywiście też ma znaczenie ale najlepsze zestawienie roślin na metrowej szerokości paseczku nie da takiego efektu. Czołówkę mam, idę poszerzać rabaty :⁠-⁠P

Tak to Amanogawy. One wiosną odciągają uwagę od tych pustek na tej rabacie.
Bardzo polubiliśmy z mężem wiśnie piłkowane i rok temu kupiliśmy dwie Royal Burgundy nie szczepione. Naszło nas na coś czerwonolistnego

Masz rację. Duże rabaty robią wrażenie dlatego prawie wszystkie rabaty powiększyliśmy.
Zobaczysz przy następnych odsłonach jak bardzo.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Dominika11 07:22, 17 lut 2023


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Jaka zmiana wygląda nieziemsko
bardzo lubię takie porównania
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Kasya 07:22, 17 lut 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41851
Makao napisał(a)
Zapomniałam wspomnieć że po 16 latach mieszkania tu doczekałam się drogi
Byłam w Urzędzie Miasta by prosić o zgodę na zagospodarowanie pasów zieleni przy ogrodzeniu ale niestety biegną tu prawie wszystkie linie i wodne i energetyczne i kanalizacja itp. i nie ma szans na zgodę. Jedyne co mogę posadzić to cebulowe lub sobie posiać byliny a i tak w razie jakiś napraw to przeorają wszystko

Ale możesz wykorzystać te poletka do eksperymentów
Nic trwałego czy wartościowego ale poszaleć i posprawdzać rozne roślinki czy zestawienia można
Bardzo przydatny teren
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Makao 07:38, 17 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4008
Dominika11 napisał(a)
Jaka zmiana wygląda nieziemsko
bardzo lubię takie porównania

No nie?
Zgadza się. Nieziemsko.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 07:43, 17 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4008
Kasya napisał(a)

Ale możesz wykorzystać te poletka do eksperymentów
Nic trwałego czy wartościowego ale poszaleć i posprawdzać rozne roślinki czy zestawienia można
Bardzo przydatny teren

Tak, poletka niesamowite. Aż proszą się o łąki kwietne ale posiali trawę. Ponoć za duży koszt.
Kupiłam wczoraj nasiona na taką łąkę. Nie na cały pas ale choć część.
Pójdę złożę prośbę do Urzędu Miasta. Jak wyrażą zgodę to super bo będę mieć papier a jak nie to i tak posieję.

Ten pas przy nas ma ponad 60m2 (tak na oko )
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies