Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wąska rabata wzdłuż ogrodzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Wąska rabata wzdłuż ogrodzenia

Aggga24 14:00, 04 cze 2023

Dołączył: 30 kwi 2023
Posty: 5
Witam. Wracam do wątku z kolejnymi pytaniami... chcialabym polaczyc cisy /hicksii i david/ z innymi roslinami. Plot nie musi byc zasloniety szczelnie. Przegladalam wiele zdjec z takim ogrodzeniem, przychodzi zielone i juz jest lepiej chcialam posadzic cisy grupami np po 5 sztuk a miedzy nimi dac np hortensje /zwykle badz na pniu/ i trawy. Podoba mi sie tez trzmielina na pniu. Ciezko mi sobie to wyobrazic a nie chce tez aby byl chaos. Moze ma ktos taka rabate "jednorzedową" z cisami ale nie po calej dlugosci?
anuska2507 22:02, 04 cze 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Hej, niezależnie na jaki układ roślin się zdecydujesz, poczytaj forumową instrukcję sadzenia cisów
Ja myślę, że podział żywopłotu na sekcje mógłby wynikać z podziału ogrodu np. wg funkcjonalności, czyli np. inne rośliny wzdłuż tarasu, inne przy placu pod basen, inne jako tło rabaty. Wtedy każda sekcja może stanowić jednolite tło dla ewentualnych przyszłych nasadzeń, ale nie będzie nudy.
Czytając, że podoba Ci się trzmielina na pniu i hortensję, przyszła mi do głowy rabata w ogrodzie Miluni - zerknij na jej wizytówkę . Wprawdzie rabata jest na tle tuj, a nie cisów, ale jest wąska i ma formę jednorzędową.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies