Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Bałagan w przed ogródku

Pokaż wątki Pokaż posty

Bałagan w przed ogródku

Mary 12:22, 05 sie 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Mamba0405 napisał(a)


Zrobione,mam nadzieję że działa,co myślisz o czarnych kulach zamiast hortensji? I zmianie tej tylnej trawy na bardziej lekką,taką mam z tyłu ale nie wiem jak się nazywa ale to nie problem.

Podpis nie działa. Może brakuje zamykającego kwadratowego nawiasu.

Masz na myśli hortensję na tej dużej kamiennej rabacie przed domem?
Hania/Gruszka napisała Ci w drugim Twoim wątku (https://www.ogrodowisko.pl/watek/11608-maly-przedogrodek-brak-pomyslu), że taka ilość kamienia zgrzyta. Dla mnie to też jest przytłaczające. Ja generalnie nie odnajduję się w rabatach wysypanych kamieniem, choć widzę ogrody, gdzie to się udaje.
Widzę inne miejsca w Twoim ogrodzie, niektóre z kamieniem, ale to są zdecydowanie mniejsze obszary. Myślę, że to Tobie samej nie podoba się ta rabata przed domem właśnie dlatego, że kamienia jest za dużo. Ja bym się całkiem pozbyła tego kamienia, ale jak napisałam wcześniej ja się generalnie w tym nie odnajduję.
Proponuję zrobić zdjęcie tej rabaty, a następnie użyć Painta i np. zostawić zewnętrzny obrys z kamienia, a w środku dorysować trochę trawnika. Albo np. zostawić cztery "kamienne" kwadraty (podobne do tych kwadratów na zdjęciu z basenem) w narożnikach a w środku trawa albo rabata z korą. Popróbuj. Myślę, że dzięki temu sama się przekonasz co Ci w tej rabacie nie pasuje.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
anuska2507 13:04, 05 sie 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
W podpisie brakuje jego dalszej części, czyli nazwy, która będzie się wyświetlać na zielono i drugiego kwadratowego nawiasu. Za linkiem do wątku trzeba dopisać np. :

Ogródek Mamby [/ url]

Przed "url" trzeba usunąć spację.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Mary 13:14, 05 sie 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
anuska2507 napisał(a)
W podpisie brakuje jego dalszej części, czyli nazwy, która będzie się wyświetlać na zielono i drugiego kwadratowego nawiasu. Za linkiem do wątku trzeba dopisać np. :

Ogródek Mamby [/ url]

Przed "url" trzeba usunąć spację.

Dokładnie tak.
Warto też usunąć fragment
#post_5
W obecnej postaci link będzie prowadzić do szóstego postu na pierwszej stronie (posty liczą się od 0).
Można też usunąć cały fragment
?page_1#post_5
Bez numeru strony link i tak będzie prowadzić do pierwszej strony.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mamba0405 15:17, 05 sie 2023

Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 31
Chyba teraz się udało,dzięki!!!!
____________________
ogród mamby
Mamba0405 11:20, 06 sie 2023

Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 31
Mary napisał(a)

Podpis nie działa. Może brakuje zamykającego kwadratowego nawiasu.

Masz na myśli hortensję na tej dużej kamiennej rabacie przed domem?
Hania/Gruszka napisała Ci w drugim Twoim wątku (https://www.ogrodowisko.pl/watek/11608-maly-przedogrodek-brak-pomyslu), że taka ilość kamienia zgrzyta. Dla mnie to też jest przytłaczające. Ja generalnie nie odnajduję się w rabatach wysypanych kamieniem, choć widzę ogrody, gdzie to się udaje.
Widzę inne miejsca w Twoim ogrodzie, niektóre z kamieniem, ale to są zdecydowanie mniejsze obszary. Myślę, że to Tobie samej nie podoba się ta rabata przed domem właśnie dlatego, że kamienia jest za dużo. Ja bym się całkiem pozbyła tego kamienia, ale jak napisałam wcześniej ja się generalnie w tym nie odnajduję.
Proponuję zrobić zdjęcie tej rabaty, a następnie użyć Painta i np. zostawić zewnętrzny obrys z kamienia, a w środku dorysować trochę trawnika. Albo np. zostawić cztery "kamienne" kwadraty (podobne do tych kwadratów na zdjęciu z basenem) w narożnikach a w środku trawa albo rabata z korą. Popróbuj. Myślę, że dzięki temu sama się przekonasz co Ci w tej rabacie nie pasuje.


Trochę go podrasowałam w jednym dodałam turzyca bujny blues plus trzcinnik Karol Forester,a w drugim turzyca raureif plus trzcinnik,
Co myślisz?
____________________
ogród mamby
Mamba0405 11:27, 06 sie 2023

Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 31
Agatorek napisał(a)
Nie dosypywałabym innego koloru, już lepiej pozostać przy jednym.

Z tego co pokazałaś, masz bardzo ładny ogród.

W przedogródku może dodać jakieś niższe, zwiewne trawy? Stipę lub turzycę Raureif? Albo mniejsze rozplenice?


Co myślisz? Jedna wersja to turzyca raureif tak jak dordzalas plus trzcinnik Forester drugi to turzyca bujny blue
____________________
ogród mamby
Muszelka 14:05, 06 sie 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
A nie myślałaś, żeby w przedogródku posadzić jakiś piękny soliter?

Część ogrodowa bardzo fajna
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Gruszka_na_w... 14:35, 06 sie 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Mamba, nie wiem dlaczego założyłaś aż dwa wątki dotyczące tego przedogródka. Napisz prośbę do administratora sieci o zlikwidowanie jednego z nich, bo można się pogubić, gdzie pisać.
W mojej głowie mocno zakotwiczyła się myśl, że przedogródek to szczególne miejsce w ogrodzie. Wyjątkowe dlatego, że powinno być atrakcyjne o każdej porze roku. Do domu wchodzimy codziennie. Miejsce to widzą przejeżdżający i chodzący drogą.
Projektując tam nasadzenia trzeba zadać sobie pytanie o to, jak to miejsce będzie wyglądało o każdej porze roku. Uzyskanie atrakcyjności w sezonie jest łatwe. Trudniej sprawić, aby było ciekawie również w listopadzie, styczniu, lutym i marcu. Z tego właśnie powodu trzon frontowych nasadzeń stanowią rośliny zimozielone lub te o ciekawym pokroju w okresie bezlistnym.

Ogród na tyłach domu jest dobrze obsadzony, w oglądzie miły dla oka. Może ten kamień na froncie ograniczyć to czegoś przypominającego geometryczne ścieżki, a między nimi zaplanować rabaty?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ajka 14:44, 06 sie 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Zdecydowanie za dużo kamienia. Ogród z tyłu bardzo ładny.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Mamba0405 14:53, 06 sie 2023

Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 31
Muszelka napisał(a)
A nie myślałaś, żeby w przedogródku posadzić jakiś piękny soliter?

Część ogrodowa bardzo fajna


Tej wiśni już nie da rady przesądzic,hakuro też musi zostać, dlatego muszę się ratować nasadzeniem zimozielonymi pod nimi lub zimozielonymi jako rama. Tylko nie wiem co można by posadzić żeby to nie były same iglaki?
Myślałam że ta turzyca raureif jest zimozielona.
____________________
ogród mamby
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies