Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby migdałka trójklapowego

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby migdałka trójklapowego

Gardenarium 09:24, 12 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najczęstsza choroba migdałka to Monilioza

Z powodu tej choroby zaprzestałam sadzenia ich w ogrodach swoich kilentów.
Może pomóc podlewanie i opryskiwanie Topsinem, Miedzianem.






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:27, 12 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jambosana napisał(a)

Jeszcze chyba teraz można zapobiegawczo pryskać miedzianem lub wczesna wiosna - w dawce jak na opakowaniu dla wiśni. Przynosi to świetne efekty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:31, 21 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
eliza3 napisał(a)
Mój migdałek pięknie kwitł, ale gdy pękła mu kora kwitnie coraz gorzej, myślę, że tej zimy nie przetrzyma. Czy jest dla niego jakiś ratunek?
Smarowałam maścią ogrodniczą, ale to niewiele dało, a może już go wyrzucić i nie czekać do wiosny?

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Moniika 21:31, 21 paź 2016


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Strasznie pękła.... Czytałam w necie że nie da sie uratować po takich dużych uszkodzeniach!,, mi tak pękł złotokap i myšlę że nie uratuje go a taki już był wielki i piękny łaczę się w bólu .....
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Urszula 21:32, 21 paź 2016


Dołączył: 05 maj 2012
Posty: 88
Ojej! a dlaczego aż tak! Czy jakieś zwierzątka przyczyniły się do takiego uszkodzenia?
____________________
"Jaka róża taki cierń..."
eliza3 21:32, 21 paź 2016


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Myślę, że kora pękła wczesną wiosną, gdy w dzień słoneczko, a w nocy mróz, soki ruszyły i taki skutek. Zauważyłam pęknięcie w ubiegłym roku, ale w tym roku rana bardzo się powiększyła, chociaż drzewko całkiem ładnie kwitło. Latem jest jeszcze gorzej, więc chyba drzewko pójdzie na straty.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Gardenarium 21:32, 21 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Myślę że trzeba kupić nowe drzewko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MilenaP 21:32, 21 paź 2016


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
A ja myślę, że migdałki to niestety niewypał ogrodowy. Ja mam same złe doświadczenia. Może i jest piękny, kiedy kwitnie, ale jest to tylko kilka dni w roku. Do tego dochodzi obumieranie pędów i ta kora. U mnie na koniec po zimie, gdy musiałam go wykopać i wyrzucić, okazało się, że ma korzeń jak średniej wielkości drzewo. Wtedy powiedziałam " nigdy więcej".
____________________
Milena - zielonastrefa
eliza3 21:32, 21 paź 2016


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Nowego migdałka na pewno nie kupię, wyleczyłam się, baj, baj...
Dziękuję za odpowiedzi i przepraszam , że dopiero teraz odpisuję, całkiem zapomniałam o migdałku, bo i urlop i sporo zajęć, a wątku nie zaznaczyłam. Idę go wykopać i wyrzucić. Milenko przeważyłaś szalę, to chyba będzie dobra decyzja, zresztą Danusiu Ty też tak radzisz, dzięki.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Gardenarium 21:32, 21 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U Wiesi co roku zamiera część gałęzi i trzeba wycinać.

Ja już dawno zapomniałam o migdałku jako o roślinie do sadzenia. Lubię podziwiać kwiaty ale u innych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies