Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hirutkowy raj:))

Pokaż wątki Pokaż posty

Hirutkowy raj:))

Elfik 23:51, 26 lis 2011


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
No dziewczyny nie przerażajcie mnie! Ja mam wprawdzie tylko taki długi, wąziutki pasek czarnej włókniny położony przy murze, przyciśnięty kamieniami, ale myślałam, że dzięki temu ziemia mi nie będzie tak wysychać, bo to jest południowa patelnia! Pod spód nie zaglądałam - a co tam może być takiego strasznego? Siem aż bojem...
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Krys 23:55, 26 lis 2011


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Ela tu jest wątek za i przeciw agrowłókninie
http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom?page=6
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Elfik 00:02, 27 lis 2011


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Dzięki Krysiu. Jutro. Muszę oderwać (chyba operacyjnie... ) rękę od myszki...
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Krys 00:05, 27 lis 2011


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
:*
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Sebek 10:08, 27 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Koniecznie zróbcie zdjęcia co znalazłyście pod matą - na pewno zbitą ziemię - ale czy z korzeniami na wierzchu czy nie.

Myślę, że zastosowanie u starych krzewów i drzew nie będzie im szkodziło tak jak młodym roślinom.
Bo stare okazy są dobrze zakorzenione wgłąb ziemi i same sobie pobiorą wodę
A młode, które mają mini bryłkę same sobie wody z głębi nie pobiorą - a mata jednak według mnie trochę ją hamuje.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Elfik 15:34, 27 lis 2011


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Ło matko, poczytałam i już wiem, o co chodzi... Dziś paskudnie wieje, ale ma być jeszcze ciepło, to na pewno zajrzę pod tę szmatę
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Kaisia 19:18, 28 lis 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Co znalazłaś Krysiu pod włóknina.
Powiedz jeszcze jak się czuje piesio po przygodzie z trutką, bo myślałam dziś o nim.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Krys 19:31, 28 lis 2011


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Kasiu Hiro czuje sie bardzo dobrze,biega jak szalony po działce.Wczorajsze zdjęcia zamieściłam w wątku o agrowłókninie.Sebek mnie zganił za taką włókninę.Wiem pewnie wiosna ją zdejmę.Jak pisałam dopiero po półtora roku od sadzenia 50 cm krzaczków tuji szmaragd zakryłam je włókniną ,ale najpierw wysypałam pod nimi grubą warstwę drobnych zrębek sosnowych .Zrębki robię sama mamy trochę lasu i własny rębak. Korzonki juz poszły w ziemię.Wiosną zobaczę,na razie musi tak zostać.
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Krys 19:34, 28 lis 2011


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Jak ogarnę i przeorganizuje na wiosnę tę część ogrodu ,którą teraz urządzam gdzie mogę przed budową domu,zdejmę włókninę.Mam ją tylko pod tujami i kawałeczek pod bukszpanami.Spod bukszpanów już w sobotę zdejmę. są tegoroczne,sama robię szczepki bukszpanów.Posypię pod nimi zrębkami.
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Kaisia 19:52, 28 lis 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Fajna ściółka ze zrębków jak dobrze mieć swój las.
A Sebek miał rację, ale plus dla Ciebie nie dałaś jej dużo i nie wszędzie, ja jakoś nigdy przekonania do włókniny nie miałam, trzymam ją tylko pod żwirem w miejscach gdzie nie ma roślin i nigdy nie będzie.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies