Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, ale pojemny;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, ale pojemny;)

Borbetka 10:07, 20 lip 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Czyli jesteś rozczarowany Perovskią? Bo ja bardzo. Dobrze wygląda tylko z tyłu rabaty jako jakiś akcencik, bez szału. U mnie wygina się niemiłosiernie, a jest w pełnym słońcu. Przycięłam krótko wiosną, i tak to nic nie pomogło.
____________________
borówcowy wizytowka
MirellaB 11:29, 20 lip 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
ele2001 napisał(a)
Jasne że nie ma piesek niszczy krzewy a suczka trawnik za to koty sąsiadów gniotą mi trawy i robią sobie z nich kuwety walcze z nimi ostro..


A ja jeszcze w ubiegłym roku miałam suczkę (z suczką Bigą na zdjęciu) i psa, suczka odeszła i przygarnęłam kolejną sierotkę, więc mam teraz dwa psy Owszem jakieś zniszczenia są, ale umię sobie z nimi radzić. Nie wyobrażam sobie bez psów i kotów. Super jak leżą przy moich nogach na tarasie czy trawie Kocham rośliny i zwierzęta

Twój ogród jest wybitny, oglądam i oglądam - bardzo mi się podoba. Teraz szukam inspiracji na dobre posadzenie lawendy

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
basia3 23:28, 20 lip 2015


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Witam kocham to zdjęcie same wspaniałości.mogę patrzeć i patrzeć
____________________
JEST DOBRZE :D
mateuszmichn 23:42, 20 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Okrągły trawniczek, prawie jak u mnie. Prawie robi wielką różnicę.
Rabatki są super. Widać, że dobrze zaplanowane i pielęgnowane. Hakone z szałwią - super zestawienie, jeszcze do tego kula bukszpanowa i nic więcej do szczęścia nie potrzebne
Pozdrawiam i lecę oglądać dalsze strony, bo muszę nadrobić.
Oczywiście zapraszam do siebie
____________________
Mój mały zakątek
anna_t 16:28, 22 lip 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
witam
ogród obłedny, mogłabym skopiować cały!
czy stosowałeś w swoim ogrodzie mate p.chwastom?jesli nie to jak sobie radzisz z miejscami gdzie jest wysypany żwir?nie brudzi go ziemia spod spodu?jak ogarniasz chwasty?
i druga mega prosba...czy moglbyś przy zdjęciu przedogródka dopisac nazwy roslin?ułatwi to kopiowanie tego raju
pozdrawiam
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Kuba 18:02, 24 lip 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
ele2001 napisał(a)



witam, przypadkiem natrafiłam w sieci na zdjęcia z tego ogrodu i się zachwyciłam, postanowiłam prześledzić cały wątek, zatrzymałam się na str. 39 żeby zapytać o biało- zieloną trawę ze zdjęcia i czarną za bukszpanami- to konwalnik?

Szczerze gratuluję pomysłów i pięknego ogrodu, wracam do lektury
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
18:27, 24 lip 2015
Borbetka napisał(a)
Czyli jesteś rozczarowany Perovskią? Bo ja bardzo. Dobrze wygląda tylko z tyłu rabaty jako jakiś akcencik, bez szału. U mnie wygina się niemiłosiernie, a jest w pełnym słońcu. Przycięłam krótko wiosną, i tak to nic nie pomogło.


tak mówicie sprawiłam sobie 2 kolejne dopiero co ...jak ma mi sie wyginać i pokładac ...upss...dotąd to miałam w głowie jedno ...oby nie przemarzła...a teraz to juz musze sama przetestować ją ale to w przyszłym sezonie moze da z siebie wszystko oby wpasowała się u mnie w rabaty jako tako!
18:38, 24 lip 2015
ele2001 napisał(a)

Tak podczas deszczu wszystko podlewam przepis mam taki beczke 200litrów napełniam do1/3 obornikiem zalewam wodą jak się przegryzie leje 0,5l na 10litrów wody i to wszystko



mam kurski obornik ze słoma zmieszany i tez tak mogę zrobić? nie popali?

w zasadzie to ten obornik jest przeznaczony do nowo powstajacych skrzyń warzywnych- dalam go jako przedostatnia górna warstwe przykryłam 10-15 cm warstwą ziemi.

dotad nawoziłam tylko tym sklepowym kurskim granulatem, kupiłam niedawno ale jeszcze nie uzyłam granulat bydlecy i guano.

jedyne gnojowki jakie znam to z pokrzyw i z kwiatu czrnego bzu.
Kuba 19:15, 24 lip 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
PS doczytałam już jakie to trawki: vertigo potwór- szkoda że nie zimuje, w donicy aż tak spektakulatnie nie wygląda, widzę że w tym roku jej nie powtórzyłeś, ale turzyca rzędowa rośnie i ma się dobrze, jakie masz o niejj zdanie, dotychczas się z nią nie spotkałam a piękna
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
siakowa 08:03, 28 lip 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
ele2001 napisał(a)

witam najpier powtórze po wszytskich - pięknie!!!!

Powiedz mi bo widze że masz hakone i szałwie i chyba przywrotnika obok siebie. Hakone rośnie na słońcu? bo takiego wymaga szałwia i przywrotnik. Czy wszytsko rosnie w półcieniue? Zawsze zastanawiam sie nad takimi połączeniami wydawałoby się wykluczających się obok siebie roślin..?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies