Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród mały, ale pojemny;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród mały, ale pojemny;)

Dzidka 23:13, 12 gru 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
ele2001 napisał(a)

Pomysłów to mi jakoś nigdy nie brakuje, gorzej z czasem i funduszami czasami



To fakt ,żeby ziścić wszystkie swoje marzenia czy plany to bym musiał w totka wygrac, a tak to chyba mi życia nie starczy ech


I mnie jakaś wygrana by się przydała. A tu nic i nic,
____________________
Dzidka - To właśnie tu
ele2001 09:30, 15 gru 2011


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Zależy jaka wysokość ma mieć drzewko, dokładnie musisz je obejrzeć kształt drzewka sam poddaje sposób w jaki powinno być poprowadzone,możliwości jest bardzo wiele na początek najłatwiej zacząć kształtowanie od pierwszej grubszej gałązki od dołu,dobrze aby gałęzie od drzewka odchodziły horyzontalnie oprócz bambusa możesz podwiązać sznurkiem lub drutem nieważne jak ważne aby uzyskać formę na jakiej Ci zależy klon powyżej to najprostsza forma,są tam jak widać cztery "wysepki"i to wystarczy rozrosną się i zagęszcza, prawidłowo z lewej strony powinna być piąta wysepka a le zrezygnowałem z niej bo po posadzeniu w tym miejscu będzie ustawiony duży kamień,kilka ciekawych fotek odnośnie tematu zamieściłem w wątku o topiarach-pozdro
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Pszczelarnia 16:52, 15 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Przemek, wrzuciłeś fotkę podjazdu, powiedz, proszę co za trawa rośnie pod drzewem obok bukszpanów? na ostatnim zdjęciu. Dziękuję.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ele2001 17:44, 15 gru 2011


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
To jest rozplenica-pennisetum
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Gardenarium 18:30, 17 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo mnie cieszy, że męska część Ogrodowiska ma takich fajnych ogrodników
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ele2001 18:05, 20 gru 2011


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
gardenarium napisał(a)
Bardzo mnie cieszy, że męska część Ogrodowiska ma takich fajnych ogrodników

Przyjemność po mojej stronie
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
zbigniew_gazda 12:13, 21 gru 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Cześć Przemku. Zobaczyłem Twój bonsai z jałowca i jestem zachwycony (Danusia podała mi link).
Mój ma dopiero rok po operacji pod dowództwem Danusi. Napisz proszę albo u mnie w wątku albo u siebie ( a może jest w topiarach - zaglądnę ) czym go zasilasz i jak tniesz. Bo nie wiem czy należy pozwolić aby poduchy się rozrosły i wtedy przycinać aby się stopniowo zagęszczały , czy też przycinać niech całość się zagęszcza . Jeszcze raz gratuluję.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 12:32, 21 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To ja jeszcze dokleję link ze wspólnego cięcia.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/599-ogrodowisko-w-iwoniczuzdroju-ciecie-jalowca

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ele2001 12:43, 21 gru 2011


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
gardenarium napisał(a)
To ja jeszcze dokleję link ze wspólnego cięcia.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/599-ogrodowisko-w-iwoniczuzdroju-ciecie-jalowca



Ciężka praca przy cięciu jałowców kłują i uczulaja ale na efekty fajnie sie patrzy
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
ele2001 13:45, 21 gru 2011


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Witam Zbyszku na Danusie zawsze można liczyć chodzi Ci dokładnie o jałowiec na foto to jakaś odmiana Juniperus Pfitzeriana



Jałowce rosną szybko ,zależy jaki efekt chcesz uzyskać czy mają to być takie jak ja to mówię 'patelnie' czy 'pompony' jałowiec rośnie przez cały okres wegetacyjny wiec trzeba ciąć często,pompony uzyskać idzie bardzo łatwo a patelki- trzeba im trochę pomóc rozpościerając kilka gałązek poziomo i podwiązać do bambusa czy innego materiału, do podwiązywania używam specjalnych gumowych linek które nie wrastają się w drewno po dwóch trzech latach jak roślina dostatecznie nabierze kształtu i zdrewnieje usuwam stelaż jeśli jest już niepotrzebny ,duże rośliny nawożę azofoską ok.60gram rozłożone na trzy dawki ostatnią dawkę aplikuje pod koniec czerwca w sierpniu ewentualnie potas ,jeśli chodzi o jałowce to i bez nawożenia rosną dobrze wystarczy przekompostowana kora czy liście i będzie ok.

____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies