Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Odchudzające placki ziemniaczane

Pokaż wątki Pokaż posty

Odchudzające placki ziemniaczane

Gabriela 10:33, 01 gru 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ponieważ na wątku Eli była mowa o plackach ziemniaczanych, to podzielę się przepisem na takie placki w dużo lżejszej a pysznej wersji, które robię często, bo mało roboty z nimi, a domownicy bardzo je lubią.
1 kg ziemniaków zetrzeć na tarce albo w malakserze na grubsze wiórki. Drobniej zetrzeć jedną cebulę i spory ząbek czosnku, albo 2-3 małe. Nie odciskać. Do ziemniaków wbić jedno całe jajko, posolić, popieprzyć i dodać łyżkę suszonego majeranku, a jak się ma świeży to trzy - cztery łyżki posiekanego.
Blachę wyłożyć papierem do pieczenia, posmarować śladową ilością oleju ( nie oliwy, bo będzie niedobre), łyżką nałożyć masę ziemniaczaną i rozklepać na placki dowolnej wielkości.
Wsadzić do piekarnika nagrzanego do 200 stopni C i piec ok. 25 minut, do zrumienienia.
Są pyszne z gęstym jogurtem typu greckiego, można jeść rękami, bo nietłuste.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Wieloszka 10:43, 01 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Wiesz Gabrielo, jak przeczytałam tytuł tego wątku, to pomyślałam, że to jakiś żart, bo przecież wszyscy wiedzą jakie placki ziemniaczane są "odchudzające" A tu proszę - fajny przepis. Na pewno wypróbuję
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
ell 07:09, 07 gru 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Fajny przepis. Nigdy nie pomyślałam,żeby je do piekarnika wstawić.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Jagna 17:32, 07 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Ja tez sie skuszę uwielbiam placki ziemniaczane ael robie je tak rzadko ze względu na ich właściwości "odchudzające"
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Gardenarium 18:42, 07 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i można robić dowolne kształty, nawet kwadratowe
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabriela 18:49, 07 gru 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
No, wreszcie ktoś zauważył te moje placki!
Ja robię prostokątne, bo więcej ich się na blasze mieści. Danusia, jak tam z odchudzaniem, te placki to coś dla nas!
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Basiaw 16:15, 24 sty 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Gabrysiu, czy to są placki z programu Rewolucje na talerzu czy zbieżność taka?
Trafiłam przypadkowo na ten odcinek o plackach, pomysł nam (czyt. mnie i mojej córci) się spodobał, dziś zrobiłyśmy na obiad, naprawdę pyszne. Zestaw: dwa placki, porcja brokułów na parze i surówki z tartej marchwi i każdy najedzony do syta
____________________
Nasz mały, zielony świat
wawik 16:33, 24 sty 2012


Dołączył: 15 lip 2011
Posty: 468
Ja też smażę plack ziemniaczane, ale z mielonym mięsem jako wypełniacz - super smakują.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies