Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak obsadzić od nowa??

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak obsadzić od nowa??

Pszczelarnia 09:31, 28 wrz 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Filipie, ja w sprawie tawulca. On potrzebuje wilgoci. Jeśli to jest skarpa, będzie taki mizerny. Na pogodę nie można go skazać.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Loosiuu 14:28, 07 paź 2012


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Dziękuję, już z niego zrezygnowałem
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Loosiuu 20:33, 08 paź 2012


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Wstawię zdjęcie mojego tegorocznego nabytku Oto Platan klonolistny (Platanus acerifolia)

Ma 6 metrów i rośnie na przygotowanej specjalnie ziemi. Zabespieczyć go jakoś na zimę? U mnie jest bardzo wietrznie. Nie przemarznie?

____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Loosiuu 20:37, 08 paź 2012


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Chciałbym w przyszłości wyprowadzić go na wielkie drzewo
Na wiosnę podsadzę go hakonechloą albostriata.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Gardenarium 20:45, 08 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można pieniek okręcić matą słomianą, a na bryłę korzeniową tuż przed mrozami wysypać worek kory, albo dwa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Loosiuu 21:01, 08 paź 2012


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Ok, dziękuję.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Hogata 20:39, 19 paź 2012


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
Łoosiuu napisał(a)
Wstawię zdjęcie mojego tegorocznego nabytku Oto Platan klonolistny (Platanus acerifolia)

Ma 6 metrów i rośnie na przygotowanej specjalnie ziemi.



Witam.
Też nabyłam platana w tym roku. Tylko mój był kopany z gruntu i jest obecnie bez liści (ma 5m). Możesz zamieścić zdjęcie jego z większej perspektywy.
Pozdrawiam
____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
monteverde 22:36, 21 paź 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
No, no Łosiuu, ale imponujący zakup
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Madzenka 07:11, 25 paź 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Łoosiuu napisał(a)


Danusiu, jeśli trawa była wysiana 2 tygodnie temu i właśnie wschodzi, to czy na wiosnę można polać cały trawnik biohumusem dla poprawienia żyzności gleby?


Na wiosnę można, ale czy biohumus akurat na początek? Nie jestem pewna. Spróbuj, a jak na trawniku nie będzie poprawy to posyp nawozem z dużą zawartością azotu.


A nie powinienem zaczekać do przyszłego roku z nawozem?? Gdzieś wyczytałem, że młoda trawa nie może być mocno nawożona na wiosnę, tylko nawadniana. Można ewentualnie być nawozem jesiennym na jesień i dopiero w przyszłym roku jakimś azotowym. Jakie jest Twoje doświadczenie w tej sprawie? Wydaje mi się, że biohumus nie zaszkodzi, tym bardziej, że gleba pod trawnikiem jest przepuszczalna i trochę uboga. Dopiero jakieś 60cm niżej jest bardziej urodzajna.


Ja też kierowalam się takimi radami i czekałam, czekalam.... Wreszcie cierpliwość się skończyła i sypnęłam młodemu trawnikowi nawóz i jak buchnął to był piekniejszy od starszego o rok
Trawnik siałam w październiku ubiegłego roku a nawóz wysypałam dopiero w czercu, wg mnie co najmniej miesiąc za pózźno. Na pewno nie należy przesadzać z ilością aby nie wypalić korzeni. Nie mniej jednak po zimie trawa potrzebowała wzmocnienia, po nawozie bardzo szybko się zagęściła i jest teraz boska.
A trawnik siany wiosną 2011 i nie nawożony w poprzednim sezonie wyglądał makabrycznie!!! Ja jestem za nawozami azotowymi wiosną, tylko nie orzesadzaj ze stężeniem wczesną wiosną lepiej mniej a częściej. I żadne tam długodziałające, testowałm wszystko, krótko dzialajce co 3-4 tygodnie. Chyba źe masz olbrzymi trawnik i być nie dał rady tak często nawozić??? Nie doczytałam, sorki
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Loosiuu 19:14, 04 lis 2012


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Oto troszkę ujęć z mojego jesiennego ogrodu
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies