Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Jaśminowiec wonny - Philadelphus coronarius

Pokaż wątki Pokaż posty

Jaśminowiec wonny - Philadelphus coronarius

beta 09:21, 23 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
witam

mam w ogrodzie trzy jaśminowce Belle Etoli, kupione w tamtym sezonie na wiosnę...czekałam na ich kwitnienie rok temu...czekałam teraz...i się nie doczekam chyba...brak pąków...

czy ktoś może coś doradzić?...dlaczego nie kwitną?

pozdrawiam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Karol99 18:22, 23 cze 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Mój sąsiad ma posadzonych z 10 krzaków i tylko jeden zakwitł.. I też nie mam pojęcia jaka może być przyczyna
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
beta 08:16, 24 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Karol99 napisał(a)
Mój sąsiad ma posadzonych z 10 krzaków i tylko jeden zakwitł.. I też nie mam pojęcia jaka może być przyczyna


kurcze...to nie fajnie

____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
miskka 18:32, 02 lip 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621

U mnie taki Jaśminowiec Wonny Snow Bell. Właśnie przekwitł - muszę przyciąć prawda? W ubiegły roku na wiosnę sadzony. W tym roku zmasowany atak mszyc...
____________________
Gardenarium 07:56, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie musisz ciąć. On ma lekko przewisające gałęzie, dzięki czemu uzyskuje się malowniczy pokrój. Jednak jesli jakieś gałęzie odbiegają od równomiernego kształtu możesz ciąć i lipiec to dobry termin.

Korygujesz kształt wycinając najstarsze gałęzie, a zostawiasz młode i przycinając je do wymaganej formy.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
miskka 09:13, 08 lip 2015


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Dziękuję - wszystko jasne
____________________
topolanka 21:15, 16 sie 2015


Dołączył: 16 sie 2015
Posty: 64
Od jakiegoś czasu szukam sadzonki jaśminowca, który zachwycił mnie w ogrodzie botanicznym w Lublinie. Jaśminowiec ten ma podłużne, wąskie liście i masę bardzo drobnych jak na jaśminowca kwiatów. Pachnie tak, jak chińskie herbatki jaśminowe. Nawet na początku myślałam, że to musi być po prostu jaśminowiec chiński, dopiero potem zorientowałam się, że jaśmin chiński to zupełnie inna roślina
Na tabliczce informacyjnej w ogrodzie było napisane, że to jaśminowiec Lemoine'a. I tyle. Wydawało się, że sprawa już będzie prosta. Ale teraz widzę, że jaśminowiec Lemoine'a też ma różne odmiany, a niektóre z nich nawet nie pachną... Oglądam w internecie różne zdjęcia i wydaje mi się, że ten "mój" to odmiana Erectus, która - z opisów wynika - najintensywniej też pachnie. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym jaśminowcem?
____________________
Agata - ... "Pangloss zaś powiadał niekiedy do Kandyda: - Wszystkie wydarzenia wiążą się z sobą na tym najlepszym z możebnych światów [...]. — Masz słuszność, odparł Kandyd, ale trzeba uprawiać nasz ogródek”.
kleszcz72 15:54, 28 lut 2016

Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 29
Może przyda się początkującym ogrodnikom
Jeśli roślina kwitnie wiosną lub wczesnym latem tzn ,że kwitnie na zeszłorocznych pędach/no bo nowych nie zdążyła wypuścić /
dlatego m.in jasminowca nie powinniśmy PRZYCINAC wiosną bo obetniemy to co mialo kwitnąc.Wiosną ,tzn b.wczesną wiosną zanim ruszy wegetacja /niektórzy dla uproszczenia robią to gdy zakwitają krokusy / można WYCINAC ,ale całe pędy/gałęzie/ tuż przy ziemi.Prześwietli to roslinę i pobudzi do wyrastania nowych /które nie będą jeszcze kwitły w tym roku/
Zaś zaraz po kwitnieniu możemy przycinać /wycinać tez/ pędy ,czyli formowac jak chcemy.Wtedy zdązy ona jeszcze wypuścić przez lato nowe pędy które zakwitną w nowym roku
Jeśli zapamięta się tą prostą zasadę to życie staje się prostsze ,szczególnie ,że rosliny uwielbiaja cięcie.To tak jak z fryzjerem.No można nie chodzić ,ale czy wygląda się lepiej ?
Karabela 11:17, 09 maj 2016


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Na moim jasminowcu pojawiły się miesiąc temu jakby bazie... teraz robią się z tego nasionka? ?? Czy to w ogóle jaśminowiec czy sprzedali mi coś innego???
____________________
Eksperymentarium
kami 16:13, 14 cze 2016

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
Z czym połączyć jaśminowca, tak żeby nie straszył poza kwitnieniem?
Tłem byłyby tuje maskujące ogrodzenie ale jaśminowca w ryzach chyba bardzo nie będzie można utrzymać w postaci kuli choćby. Jaśminowców mam cztery.
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/116/1161213/thumb_original.jpg
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies