Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Jaśminowiec wonny - Philadelphus coronarius

Pokaż wątki Pokaż posty

Jaśminowiec wonny - Philadelphus coronarius

agatanowa 23:43, 28 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
a ja mam taką sadzonkę z plamami, czy to choróbsko, czy może poprzymrozkowe?





____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Gardenarium 23:59, 29 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przysuszyło, nasłoneczniło chyba Albo grzyb.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zaczarowanaa 11:52, 31 maj 2014


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 1168
a mój ma już 4 lata i jeszcze nie kwitł , chyba go wyciepię........bo mnie zdenerwował , myślałam że w tym roku się popisze a tu nie widać zeby mnie zaskoczyl....na tym zdjeciu w prawym rogu
____________________
agnieszka -norweski ogrodek
ZbigniewG 17:57, 13 cze 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8899


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
anbu 12:45, 26 lut 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Dzień dobry.

A podpowie ktoś kiedy przycinać Jaśminowca Wonnego?
Mam młody egzemplarz, sadzony w zeszłym roku. Jednak w dwóch różnych źródłach przeczytałam o różnych datach przycinania.
Za pierwszym razem przeczytałam, że w lipcu, zaraz po kwitnieniu.
A teraz przeczytałam, że "przy bezmroźnej pogodzie możemy rozpocząć cięcie krzewów kwitnących latem np. budleje, wajgele, jaśminowiec wonny, tawuły japońskie, hortensje bukietowe" - cytat z artykułu "Co robimy w ogrodzie w lutym" z Ogrodowiska.

Jak to w końcu jest?

Dziękuję za informację.
____________________
Ania Ogród Ani :)
anka_ 13:45, 26 lut 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Anbu ja cięłam w obu tych terminach i było dobrze. Pierwszy termin tym się różni, że gałąź którą chcesz wyciąć jeszcze zakwitnie. Nie można za późno, tak aby nowe gałązki zdążyły zdrewnieć przed zimą.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anbu 14:02, 26 lut 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Dziękuję za odpowiedz
____________________
Ania Ogród Ani :)
dorotka_z 21:24, 02 kwi 2015


Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 132
A ja zapytam czy Jaśinowiec poza okresem kwitnienia jest reprezentacjny? Planowałam posadzić go przed domem, przy ścieżce wejściowej, ale zastanawiam się czy to dobry wybór...
Planuje przedogródek w wiejskim stylu, więc potrzebuję jakiegoś "tradycyjnego" krzewu, ale chciałabym, żeby długo zdobił. Może podpowiecie?
____________________
Karol99 19:44, 03 kwi 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Według mnie jak ptzekwitnie nie jest reprezentacyjny, zwykły zielony krzew. A może dereń biały? Ma ładne liście przez cały rok, a zima czerwone pędy.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
PDKPOL 10:44, 22 maj 2015

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 3
Witam, w naszym nowym ogrodzie poprzedni właściciele mieli żywopłot z wielkich, puszczonych na dziko (chyba nigdy nieprześwietlanych, ok 4 m) jaśminowców. Latem dobrze odgardzają od sasiadów, którzy mają płot obsadzony czarnym bzem, ale od jesieni ogród straszy nagimi krzakami. Czy można obciąć jaśminowce (latem) do ok. 120 cm, żeby sie zagęściły i były pachnącymi krzakami, a za nimi, bezpośrednio pod płotem (ok. 40 - 50 cm szeroki pas ziemi) wcisnąć thuje? Bardzo prosze o radę, żebyśmy nie zmarnowali tego co jest.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies