Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Jaśminowiec wonny - Philadelphus coronarius

Pokaż wątki Pokaż posty

Jaśminowiec wonny - Philadelphus coronarius

Gardenarium 08:30, 01 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Karabela napisał(a)
Na moim jasminowcu pojawiły się miesiąc temu jakby bazie... teraz robią się z tego nasionka? ?? Czy to w ogóle jaśminowiec czy sprzedali mi coś innego???


To zwykły chwast czyli wierzba.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:31, 01 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wklej normalnie zdjęcie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Eleeri 08:34, 21 cze 2017

Dołączył: 06 cze 2016
Posty: 63
A dlaczego u mnie jaśminowiec nie pachnie?
W końcu pojawiły się u mnie kwiaty (tak na nie czekałam) ale nie mają zapachu
Czy może być jakaś inna przyczyna niż ta, że sprzedali mi jaśminowca z odmiany niepachnącej
____________________
Joanna Ogród Eleeri
ZbigniewG 21:12, 21 cze 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
nowe odmiany przeważnie są mniej pachnące, jeżeli zależy Ci na zapachu to teraz jest okazja kupić kwitnący sprawdzając jego zapach


z tym przez przypadek się udało pachnie
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Eleeri 22:07, 22 cze 2017

Dołączył: 06 cze 2016
Posty: 63
Obleciałam te kilka sklepów i sklepików ogrodniczych, które są w moim zasięgu - nie mają jaśminowców

Jest jakiś cień szansy (czyt. cud), że mój jaśmin zacznie pachnieć?
Doczytałam w necie, że ludziom nagle przestawały pachnieć jaśminy (?)
Możliwe to?

____________________
Joanna Ogród Eleeri
miskka 14:45, 23 cze 2017


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
A ja jeden podarowałam siostrze - taki bez etykiety bliżej nieokreślony - i kwitł mocno pierwszego roku, drugiego może jednym kwiatkiem, a w tym (czyli trzecim) roku w ogóle. Co jest?
Dodam, że myślałyśmy, że ma za dużo cienia i przesadziłyśmy w słońce w tamtym roku. Rozumiem więc "szok" po przesadzeniu, ale czy aż tak?
____________________
Eleeri 22:43, 24 cze 2017

Dołączył: 06 cze 2016
Posty: 63
To ja z innej beczki...
W okolicy są jaśminowce ślicznie/pięknie i przede wszystkim mocno pachnące, jak zdobyć/"zrobić" samemu sadzonkę?

Co mam uciąć?

W ubiegłym roku wiatr wyłamał mi czubek akacji, pocięłam ja na mniejsze kawałki, zanurzyłam w ukorzeniaczu i wsadziłam do piasku do doniczek.
Żadna nie przeżyła

Co zrobiłam źle?
Jak ukorzenić jaśminowiec?

Proszę.
____________________
Joanna Ogród Eleeri
KociaMama 11:47, 27 cze 2017


Dołączył: 16 lis 2015
Posty: 37
Wegetatywnie jaśminowce można rozmnażać z sadzonek półzdrewniałych lub zdrewniałych. Półzdrewniałe możesz spróbować zrobić w lipcu-sierpniu a zdrewniałe na przewiośniu czy z końcem zimy. Na upartego półzdrewniałe można by już spróbować robić tylko trzeba poszukać odpowiednie pędy - zdrewniałe u nasady a zielone na końcach. W lipcu będzie łatwiej takie znaleźć.

Jak dalej z nimi sobie radzić dojdziesz przeglądając te wątki:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/64-nasze-sposoby-na-rozmnazanie-roslin

http://www.ogrodowisko.pl/watek/857-jak-rozmnozyc-cisy ( cisy nie są co prawda jaśminowcami ale naród też robi je z sadzonek półzdrewniałych, robiłam tą metodą sadzonki tawuł, trzmieliny, bukszpany, tuje... - udało się wszystko)


Posadziłam jaśminowce 1 maja w tym roku, 3 odmiany po 5 sztuk ( snowbell, tradycyjne coronariusy i virginal "schneestrum". Rosną dobrze, snowbellki jeszcze takie malutkie a mają pierwsze kwiatki i to cudnie pachnące Mam zamiar stworzyć z nich część ścian ogrodowej "samotni". Oby mszyce mi ich nie zjadły, bo widzę, że sok jaśminowy im niestety bardzo smakuje. Ciekawe ile czasu będę czekać na wysokość około 1,5m. 3 lata? 4?
____________________
KociaMama 12:22, 27 cze 2017


Dołączył: 16 lis 2015
Posty: 37
Znalazłam zdjęcie - pierwszy kwiatek na maleńkim Philadelphus "Snowbelle", pięknie pachnący

____________________
Eleeri 22:22, 28 cze 2017

Dołączył: 06 cze 2016
Posty: 63
Dziękuję,

będę próbować, do upadłego


Kwiatuszek śliczny.
____________________
Joanna Ogród Eleeri
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies