Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Jaśminowiec wonny - Philadelphus coronarius

Pokaż wątki Pokaż posty

Jaśminowiec wonny - Philadelphus coronarius

Szalonaona77 07:08, 19 sie 2019

Dołączył: 05 maj 2019
Posty: 45
Witam proszę o odp co może dolegać mojemu jasminowcowi ?
Mazan 08:43, 21 sie 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
To plamistość liści. Widoczne są również niedobory potasu, magnezu i wapnia. Zastosuj, oprócz wygrabienia opadających liści, Topsin lub Domark przemiennie z Bioseptem Active trzykrotnie co 7 - 10 dni. Wiosną obowiązkowo Miedzian.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
october 22:11, 05 maj 2020


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Jakie są sposoby na "ujarzmianie" jaśminowca? Co roku kilka razy w, sezonie wycinam nowe pędy, no ale wiadomo jak z nimi jest... Cały czas masowo rozrastają się. A może jest jakaś roślina, którą można posadzić pod jaśminowcem i będzie na tyle silna, że go trochę ujarzmi? Mój jest już duży i piękny, nie chcę się go pozbywać, ale nie chcę też, żeby się aż tak rozrastał
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
Patrycja_KG_Lu 12:08, 14 lut 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2559
Mam do odmłodzenia 50-letni osobnik. Jakieś porady? Oglądałam filmik na YT Zielonego Pogotowania, ale tam młodszy osobnik.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies