Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Śliwa wiśniowa - Prunus cerasifera "Nigra"

Pokaż wątki Pokaż posty

Śliwa wiśniowa - Prunus cerasifera "Nigra"

ELLA 20:53, 21 maj 2021


Dołączył: 01 kwi 2015
Posty: 18
Jak przyciąć śliwę aby się zagęściła?
szayek 15:11, 25 maj 2021

Dołączył: 25 maj 2021
Posty: 1
Dzień dobry,

to mój pierwszy post na forum. Może ktoś z Państwa będzie w stanie coś podpowiedzieć ...
Posiadam w swoim ogródku Nigrę. Niestety w tym roku drzewko nie wypuściło liści. Zaczęło kwitnąć, ale w trakcie kwitnienia kwiaty zwiędły.
Drzewko rosło 4 lata bezproblemowo.

Zrobiłem oprysk switchem podejrzewając chorobę grzybową, jednak nie ma żadnej poprawy. Gałęzie są elastyczne, niezeschnięte. Czy możliwe, że ją przymroziło? Teraz zastanawiam się nad mocnym cięciem. Uprzejma prośba o poradę, ew. wskazanie miejsc cięcia.



bettka 10:23, 27 maj 2022

Dołączył: 15 kwi 2020
Posty: 65
Drodzy forumowicze,
szukam inspiracji z czym posadzić Nigrę wysoko szczepioną na pniu na rabacie w strefie "przedogródka". Jeśli ktoś może dodać swoje zdęcie to będę wdzięczna. W planach mam:
- cyprysik Ivonne (w odległości)
- hortensję bukietową (jeszcze nie wiem jaką)
- rododendrona

Brakuje mi zielonych (chętnie zimozielonych) roślin max. 1,5-2,5 m które wypełnią przestrzeń w obrębie korony nigry do wys. szczepienie
Mysia_mysia 06:53, 04 cze 2022

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 71

Danusia polecała takie zestawienie
Hortensja vanilia fraise, miskant varietagus.
Na zdjęciu jest jeszcze berberys.
____________________
Edyta ogrododpoczatku
Adax 19:07, 17 lip 2022

Dołączył: 08 kwi 2018
Posty: 28
Co robicie aby sliwa wisniowa rosla rowniez na boki i w kule? W tym roku nie przycinalismy, ale idzie prosciutko do gory. Obciazyc zewn. galezie? Poza tym skoro jej nie cielismy w czerwcu to mozna teraz?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies