Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Śliwa wiśniowa - Prunus cerasifera "Nigra"

Pokaż wątki Pokaż posty

Śliwa wiśniowa - Prunus cerasifera "Nigra"

Ewilena 07:08, 07 paź 2018


Dołączył: 01 wrz 2018
Posty: 115
A czym różni się Nigra od Pissardi?
____________________
Ewelina
Ewilena 23:16, 10 paź 2018


Dołączył: 01 wrz 2018
Posty: 115
Jakie drzewo lub krzew o żółtym zabarwieniu polecacie do posadzenia w sąsiedztwie Nigry?
____________________
Ewelina
Evaeva 12:57, 09 maj 2019

Dołączył: 08 lip 2016
Posty: 1
Witam,od jakiegoś czasu szukam śliwy wiśniowej Nigra szczepionej na pniu na wysokości 180,w moich okolicznych szkołach nie ma Może ktoś z Państwa orientują się gdzie dostanę drzewka szczepionek na taką wysokość
ZbigniewG 16:04, 09 maj 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
Ewelina np wiąz Wredei albo krzewy pęcherznica lub forsycja 'Golden Times'

Eva kupujesz szczepioną na dowolnej wysokości i golisz na gładko wszystkie boczne pędy do wysokości 1,8m
jeżeli jest niższa to pozwalasz wierzchołkowi urosnąć do 2m i go przycinasz - łatwiej zawiązuje koronę
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
avellan 09:10, 10 maj 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 36
Ewilena napisał(a)
Jakie drzewo lub krzew o żółtym zabarwieniu polecacie do posadzenia w sąsiedztwie Nigry?

Może Wiąz holenderski Wredei. Najpierw ma żółte listki, póżniej jasno zielone. Śliwa ma bardziej okrągłą koronę, on kolumnową.
anbu 09:30, 10 maj 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ewilena napisał(a)
Jakie drzewo lub krzew o żółtym zabarwieniu polecacie do posadzenia w sąsiedztwie Nigry?


U mnie w sąsiedztwie Nigr rośnie Buk Dawyck Gold. Bardzo fajny kontrast tworzą
____________________
Ania Ogród Ani :)
mangaa 19:57, 15 cze 2019

Dołączył: 03 paź 2017
Posty: 44
Witam serdecznie, proszę o pomoc z moimi sliwami wiśniowymi nIgra na pniu. Jakiś czas temu zaczęły opadać listki. Wyglądają one tak jak na zdjęciach. Na zebranych listkach widać taki mały nalot na ogonkach. Zauważyłam tez ze nie maja nowych jaśniejszych przyrostów.
Co im dolega? Proszę o pomoc. Dodam, że w moim ogrodzie hula maczniak prawdziwy. Czy tak objawia ob się na nigrach?



mangaa 09:52, 15 lip 2019

Dołączył: 03 paź 2017
Posty: 44
Proszę pomóżcie w diagnozie co dolega moim Śliwom wiśniowy.? Dziś dojrzałam żywicę na korze i usychające listki, czy to rak bakteryjny? Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Drzewka gubiły liscie wiec jakiś czas temu opryskalosmy discusem. Po pary tygodniach mamy to, co na zdjęciach. Co robić?







Rozenflower 15:46, 19 maj 2020

Dołączył: 07 maj 2020
Posty: 1
Chciałbym utworzyć szpaler z 7 drzew Nigra. Planowane ogrodzenie betonowe na wysokość 1,6 betonowe ( nowoczesne, beton architektoniczny). Drzewa miałyby być sadzone co 3 m wg instrukcji Danusi. Chciałbym drzewka szczepione na 1.2-1.5 ( zależy jakie uda mi się kupić). Pytanie do osób, które wiedzą oczami wyobraźni i doswiadczone. Czy taki szpaler nie będzie za ciężki kolorystycznie? Pod nimi chciałabym posadzić plamami hortensje bukietowe i dereń elegantisima wedle zaleceń. Na pewno rozjaśni to szpaler dołem. Beton będzie jasnoszary, wydaje mi się, że drzewa będą ładnie wyglądać na jego tle. Myślę jeszcze o tawach i rozanecznikach, które kwitną w innym czasie niż hortensje. Rabata będzie długa na 21 m. Głębokość rabaty to ok 2-3m. Drugie pytanie to ile m od ogrodzenia posadzić drzewa?
Rmaya 11:35, 25 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2020
Posty: 9
Evaeva napisał(a)
Witam,od jakiegoś czasu szukam śliwy wiśniowej Nigra szczepionej na pniu na wysokości 180,w moich okolicznych szkołach nie ma Może ktoś z Państwa orientują się gdzie dostanę drzewka szczepionek na taką wysokość


Podepnę się do pytania.
Przeszukałem chyba już całe internety i największa sadzonka, jaką znalazłem ma +/- 160cm. Rozumiem, że drzewko szczepione na pniu już nie urośnie (pień) i będzie rozrastać się tylko korona?
Będę wdzięczny za informacje, gdzie można dostać większe sadzonki.
Czy może już za późno na sadzenie tej rośliny i stąd brak innych ofert?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies