Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Śliwa wiśniowa - Prunus cerasifera "Nigra"

Pokaż wątki Pokaż posty

Śliwa wiśniowa - Prunus cerasifera "Nigra"

Gardenarium 17:52, 07 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie jest za późno. Można sadzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wietrzyk 13:56, 16 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Chciałabym zapytać, czy orientujecie się jak kształtują się ceny tej śliwy? Bardzo mi się podoba i chciałabym ją zakupić. Objechałam szkółki w mojej okolicy, ale tylko w jednej posiadają Nigrę. Cena 200pln, za drzewko szczepione na wysokości ok 50cm, a całkowita wysokość ok 200cm. Ogólnie drzewko ładnie rozkrzewione, ale wydaje mi się dość drogo
Dla porównania śliwę Pissardi (wys. ok 300cm) kupiłam za 80pln.
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Gardenarium 15:38, 16 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tej wielkości drzewka w Warszawie są po 50 zł.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wietrzyk 17:04, 17 paź 2013


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Dzięki Danusiu,
no i gdzie tu sprawiedliwość... Pozostaje mi pakować się i kurs hurtowy zrobić. Muszę tylko auto większe nająć
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
konewka88 15:54, 18 paź 2013

Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 3
Taka śliwowiśnie mozna zakupić w sklepie na Wawrze, kosztuje tylko 18 zł. Co prawda z gołym korzeniem i nie szczepiona, za to ma bardzo smaczne owoce)
Karabela 22:36, 30 paź 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Przed domem mam posadzone 3 podobne drzewa - wiśnia royal burgundy. Co posadzić między nimi żeby powstała ładna, w miarę szczelna ściana osłaniająca od parkingu? Myślałam albo o wersji w podobnej kolorystyce (bordo, czerwień,) , albo coś kontarstowo - w żółtej zieleni - tawuły? może jakas wysoka trawa?
Po drugiej stronie mam miłorząb w bordowej żurawce i hortensje z lawendą.
Macie jakieś pomysły? dziękuję
____________________
Eksperymentarium
Sebek 23:16, 04 lis 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Fajnie wyglądałby cisowy żywopłot albo z choin kanadyjskich, a z nich wystawałyby korony tych drzew
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 08:38, 05 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz posadzić gęsto hortensje 'Vanille Fraise" - często je dodaję do śliw wiśniowych Sebka rada też dobra, wtedy masz zimozielono i trwale.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karabela 23:41, 05 lis 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
dziękuję oba pomysły fajne, a co gdyby upierać się na zachowanie takiej samej gamy kolorystycznej plus akcent innego koloru?
myślałam np o bordowym krzewie - pęcherznica? a w pierwszym rzędzie lawenda?
albo pęcherznica ta o żółtozielonych liściach a z przodu bordowa żurawka albo berberys?
jak myślicie?
____________________
Eksperymentarium
Gardenarium 07:04, 06 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pęcherznica rośnie bardzo silnie i wielka, Stare pędy robią się takie brzydkie, pomarszczona kora, wyrastają pionowo i okazale. To nie jest dobry wybór.

Chyba, że wybierzesz taką odmianę o bardziej powycinanych listkach i mniejszą. Nie wiem jak się nazywa ta odmiana, ale ostatnio ją sadziłam..


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies