Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Śliwa wiśniowa - Prunus cerasifera "Nigra"

Pokaż wątki Pokaż posty

Śliwa wiśniowa - Prunus cerasifera "Nigra"

Gardenarium 01:33, 19 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
brzydula napisał(a)
chciałabym posadzic u siebie śliwe wisniową, a obok miłorząby, tylko nie wiem jaka powinna byc odległość między nimi i w ogóle jaka jest zasada ogólna czy może byc miłorząb X 2 - śliwa i- miłorzą ??


Schemat zależy od inwencji i pomysłu.

Odłegłość 3 metry, ale zależy też jak duzy ogród. U mnie wszystko rośnie gęściej, ale tnę albo godze sie na gęstwinę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ModraSowa 12:24, 15 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
a czy do takiej śliwy dobrze by pasowały hortensje,bukszpan(stożek) i trawy
____________________
Ania Ogród to życie
dorciabe 11:54, 19 maj 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Od jakiegoś czasu poluję na wiśnię szczepioną i nigdzie nie ma Może ktoś ma namiar na jakąś szkółkę, lub sklep internetowy. Plisssss
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Selly 10:17, 22 maj 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Sharlee napisał(a)
Ciekawa jestem czym różni sie Nigra od Pissardi. Prawdopodobnie Nigra będzie ciemniejsza, ale może coś jeszcze? Wielkość liści, kwiaty?


Jeśli ktoś szuka odpowiedzi na to pytanie, to odpowiem, że o tej porze Nigra ma wszystkie liście bordowe, a Pissardi większść liści ma zielono-brązowych ( dosłownie kolor " Khaki). Chyba jest przez to brzydsza, bo kolor taki bury , a nie wyraziście bordowy. Zdecydowanie bardziej polecam Nigrę.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
20:39, 10 cze 2014
Co może być powodem że moja sliwa ma podgryzione większość liści i małe dziurki na nich?? Nie widać żeby były na niej jakieś pasożyty.
Gardenarium 21:34, 10 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Obsiadły ją jakieś gąsienice, obżarły w jeden dzień, a potem się wyniosły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasya 19:36, 12 cze 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41798
kupilam pod koniec marca "nigrę"
nie miala jeszcze wtedy listkow
niestety jak zrobilo sie cieplej i drzewko zaczelo wypuszczac listki okazalo sie ze na niektorych galeziach, lub czesci galezi, listki wcale sie nie rozwinely, a te ktore sie rozwinely nie sa w pelni wyksztalcone
drzewko wyglada żałosnie i straszy w ogrodku
sprawdzilam ze inne "nigry" w tej szkolce wygladaja podobnie
potem byla nowa dostawa i przyjechaly drzewka z dobrze wyksztalconymi listkami

co jest z tym drzewkiem ?

probowalam reklamowac, jednak wlascicielka szkolki w kolko powtarza ze drzewko musi sie przekorzenic...

____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gardenarium 21:28, 12 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może była przemrożona bryłą korzeniowa? i drzewko nie może odżyć? A może rośnie w wodzie? korzenie są w wodzie? zobacz czy tak nie jest. Nie można jednoznacznie określić, co jej dolega.

- za mała bryła korzeniowa w stosunku do masy zielonej (poobcinane korzenie w szkółce przed sprzedażą)
- przemrożona zimą
- przemarznięta wiosennymi przymrozkami
- za mokro
- za sucho
- za głęboko posadzona
- opieńkowa zgnilizna korzeni?
- może mata szmata jest a na niej chwasty?
- tak poza nawiasem powiem, ze zachwaszczona ponad wszelką miarę, to jej też nie pomaga, bo chwasty zabierają wodę i składniki pokarmowe, wypiel ją

Sadziłaś ją to powinnaś pamiętać jaką miała bryłę?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasya 21:36, 12 cze 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41798


niestety nie pamietam bryly korzeniowej

ja tam sypnelam nasiona kwiatow jednorocznych wiec chwasty wyrywalam tylko te ktore znam
posadzona byla na tym samym poziomie jak w donicy
dol dosyc spory wypelnilam lekka ziemią ogrodową, nie stoi tam woda, ale tez pamietam o podlewaniu
wszystkie pozostale nigry w szkolce wygladaly tak samo, jak pojechalam je zobaczyc ze 2-3 tyg temu
wiec moze to przemrozone korzenie ?

wydaje mi sie ze ona tam zimowala w tej donicy (dosc duza)

powinni mi przyjac reklamacje ? bo jakos sie migają..
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gardenarium 21:59, 12 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To wygląda raczej na winę materiału szkółkarskiego. Ale wyrokować mi nie wolno bo nie widzę towaru na własne oczy i nie macam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies