Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Ani

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Ani

an_tre 23:43, 05 lut 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Ta niebieska jest cudowna ja też się na nią zapatrzyłam
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
malgocha1960 08:13, 06 lut 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Aniu,czy to poniżej to są jej kwiaty? Miałam nadzieję,że ta zima będzie łagodna i doczekam kwitnienia ogrodowych,mam ich 9 sztuk i wiecej nie kwitną jak kwitna,bo nie okrywam ich,jedynie kopczykuję.Przez te kaprysy zaczęłam kolekcjonować bukietówki.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
annawu 16:06, 06 lut 2012


Dołączył: 17 gru 2011
Posty: 1881
Marzenko w piwnicy przechowuję tylko te dwie 'ogrodowe', ta różowa rosła w gruncie i zawsze miała jeden kwiatek, bo wiosną zawsze mi przemarzała mimo, że była okryta.
Tak, więc jesienią wykopałam ją, wsadziłam do doniczki i schowałam do piwnicy a gdy już się ociepli wstawię ją do foliałki. Do ogrodu pójdzie po majowych przymrozkach.
A tą ZORRO mam pierwszy rok i przed obawą że nie przetrwa zimy, też schowałam.

Aniu, ja jak koło niej przechodziłam, to też się na nią zapatrzyłam, z takim skutkiem, że zostałam jej właścicielką, a teraz pozostało czekać do lata jak zakwitnie ponownie.

Małgosiu, ja też że te ogrodowe są problemowe to się nastawiam na bukietowe i drzewiaste.
Ale Małgosiu ja słyszałam, że na ogrodowe nie wystarcza kopczykowanie, tylko trzeba zabezpieczać je całe, bo wiosenne przymrozki niszczą wszystkie pąki kwiatowe i dlatego póżniej nie kwitną.
____________________
Ania - W gródku Ani
hanka_andrus 17:01, 06 lut 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Tak,bo ogrodowe kwitną przeważnie na górnych pąkach.Jak szczyty gałązek przemarzną,to wtedy mamy tylko zielony krzew.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
annawu 17:33, 06 lut 2012


Dołączył: 17 gru 2011
Posty: 1881
Haniu to te moje piwniczne hortensje mają szansę zakwitnąć w całej okazałości, chyba że zaatakuje je grzyb bo piwniczka jest ziemna i dużo ma wilgoci.
Muszą tam pobyć jeszcze do końca lutego bo w marcu przeniosę ich do ciepłej foliałki.
____________________
Ania - W gródku Ani
AniaDS 22:53, 07 lut 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
W mojej piwnicy hortensje zaatakowały przędziorki.
W tym roku zimują na strychu, tam mają mróz prawie jak na zewnątrz.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
annawu 22:49, 08 lut 2012


Dołączył: 17 gru 2011
Posty: 1881
AniaDS napisał(a)
W mojej piwnicy hortensje zaatakowały przędziorki.
W tym roku zimują na strychu, tam mają mróz prawie jak na zewnątrz.


Aniu a jakie tam przechowujesz, czy tylko ogrodowe?
____________________
Ania - W gródku Ani
annawu 23:04, 08 lut 2012


Dołączył: 17 gru 2011
Posty: 1881
Ich cebule i kłącza na okres zimy magazynujemy w pomieszczeniach powyżej O.

Nerina




Ismena




Crinum-Amarylis




Agawa






____________________
Ania - W gródku Ani
AgnieszkaBK 23:09, 08 lut 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
annawu napisał(a)
Ogrodowa 'Zorro' tej zimy przechowuję ją w piwnicy z innymi 'ogrodowymi'.









Ta jest przepiękna, czy dajesz jej jakiś specjalny nawóz, żeby tak się wybarwiała?
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
annawu 23:18, 08 lut 2012


Dołączył: 17 gru 2011
Posty: 1881
Agnieszko nawozu na kolor nie stosowałam, bo ją kupiłam w takim kolorze i w takim rozkwitnięciu.
Jestem ciekawa czy przeżyje tą zimę w piwnicy i jak przeżyje, czy zakwitnie tak samo.
____________________
Ania - W gródku Ani
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies