Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielonym do góry czyli trudne początki ....

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry czyli trudne początki ....

anna_lastowska 20:04, 27 gru 2010


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Rozrysowałam
Co prawda po świątecznym obżarstwie trochę więcej ruchu by się przydało, ale co tam - niedługo wiosna to i ruch będzie
Tak jest:



A tak wymyśliłam:



Za tym żwirem, który na wiosnę przykryje kostka jest wcześniej zmieniana rabata.
Czekam na podpowiedzi co do nasadzeń - trochę tu pustawo

"Byłam" przed chwilą u Przemka ( shrekol) w ogrodzie i jestem jeszcze pod wrażeniem mnogości roślinnych bytów ))
Tym bardziej u mnie wieje pustką
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Gardenarium 21:00, 27 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przydałby sie trochę większy bonsai, ale strasznie są drogie. Można niskie kobiercowe rośliny zastosować, Carex jakiś, tojeść rozesłaną Aurea. ?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_lastowska 09:46, 28 gru 2010


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Kobierce pod roślinami zamiast kory? A co jeszcze tam mogłabym dosadzić? Myślałam właśnie o trawach - pasują do japońszczyzny
A tojeść z kolei do kamieni, a raczej kamyczków Tylko, że ja nie lubię żółtego koloru, a może macierzanka? albo karmnik?
A z większych roślin?
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Gardenarium 13:57, 28 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szkoda Aniu, bo żółta tojeść doskonale pasuje do bonsai, zwłaszcza zielonego. Zobacz w tym ogrodzie w galerii zdjęciowej.
Przy bukszpanach jest tojeść żółta, a przy bonsai z cisa jest karmnik, ale też żółty.
Zielone tło będzie mdłe i mało kontrastujące. Smutno będzie, a może Carex morrowii „Variegata” - turzyca japońska pstrolistna o biało obrzeżonych listkach, niskie białe hosty "Fire & Ice" ? Euonymus fortunei "Harlequin" ? Całe te poletka zaryssowane przez Ciebie trzeba obsadzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_lastowska 15:11, 28 gru 2010


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Biało obrzeżone jak najbardziej Żółty karmnik tez mi się podoba A ta czarna trawka to konwalnik?
Ta rabata to czyste południe, słońce od rana do wieczora, czy hosty to wytrzymają?
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
goniak 15:15, 28 gru 2010


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
anna_lastowska napisał(a)
Ta rabata to czyste południe, słońce od rana do wieczora, czy hosty to wytrzymają?

Jeśli to ma byc reprezentacyjna rabata to raczej zrezygnuj z host, bo w pełnym słońcu nie mają szans na pokazanie swojej prawdziwej urody.
____________________
Małgosia mój zielony świat
anna_lastowska 15:50, 28 gru 2010


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Reprezentacyjna, Gosiu, bo przy wjeździe i wejściu do domu
I nie ma szans, żeby coś ją kiedykolwiek ocieniało, bo zasłoniłabym sobie widok na góry ))
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Gardenarium 17:28, 28 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A może biała trzmielina i czarny konwalnik?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_lastowska 18:34, 28 gru 2010


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Kolory trafione w 10-tkę!
Trzmielina na korze a konwalnik na kamyczkach? Rozrzucone czy raczej w "kupie"?
Na tym pierwszym zawijasku z jodełką i "rastafarianinem" (iglaczek z dredami, nie wiem jak go zwą) przydałoby się coś na trzeciego, ale kompletnie nie wiem co...
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Gardenarium 19:14, 28 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anna_lastowska napisał(a)
Kolory trafione w 10-tkę!
Trzmielina na korze a konwalnik na kamyczkach? Rozrzucone czy raczej w "kupie"?
Na tym pierwszym zawijasku z jodełką i "rastafarianinem" (iglaczek z dredami, nie wiem jak go zwą) przydałoby się coś na trzeciego, ale kompletnie nie wiem co...

Raczej w sposób przemyślany rozrzucony mógłby być, jakby się rozlał.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies