Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielonym do góry czyli trudne początki ....

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry czyli trudne początki ....

zbigniew_gazda 22:16, 29 gru 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Będę miał problem "psi" jak trochę zmodernizuję ogród. Nasza działka nie jest do końca ogrodzona. Rano skoro świt odwiedza ją codziennie pies sąsiada. Pewno jego siki będą bardzo zagrażać roślinom.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 22:33, 29 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zbyszku, na pewno, zwłaszcza iglaki są wrażliwe. Zaporą roślinną jest berberys, albo ogrodzić choć troszkę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_lastowska 09:27, 30 gru 2010


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Mój zaznaczył sobie jedną tuję ( na szczęście od dołu ) i potem był spokój, szukał sobie obiektów poza terenem
A kopać też nie kopie i mam nadzieję, że nie zacznie - wystarczają mi krety !!!
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
zbigniew_gazda 10:01, 30 gru 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Tak pomyślę nad ogrodzeniem a widzę faktycznie że berberys jest doskonałą zaporą .Pewnie pieski już pamiętają o jego kolcach.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
anna_lastowska 11:11, 30 gru 2010


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Jeden psiak to jeszcze Zbyszku nie problem, gorzej jakby przychodziło kilka i każdy by chciał zaznaczyć "tu byłem"
My mamy działkę ogrodzoną i nasz nie ma konkurencji i potrzeby każdorazowego " zaznaczania"
Za to na spacerze obsikuje każda wyższą trawę - o drzewach nie wspomnę )))
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Gardenarium 19:15, 30 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podobno, aby ograniczyć wejście psa na raabaty wystarczy przeciągnąć drut wokół, ale umieszczony na wysokości oczu pieska. Nie wiem, czy to działa, ale taka zapora jest prawie niewidoczna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 21:25, 30 gru 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Danusiu jest to pomysł . Mam nadzieję że w przyszłości jak pies zobaczy taką piękną rabatkę - to zrezygnuje z zaznaczania ha ha ha.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
anna_lastowska 10:56, 31 gru 2010


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Możemy , Zbyszku, spróbować na wiosnę - jak już coś się zmieni w ogrodzie, i porównamy wyniki ))
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
anna_lastowska 11:45, 02 sty 2011


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Zrobiłam rysunek mojego największego problemu - boiska dzieciaków. Od wiosny do jesieni jest tam trampolina i wodna ślizgawka.
1. Chciałabym to boisko trochę zasłonić, bo jest obecnie elementem dominującym, widocznym zarówno z tarasu, jak i podjazdu i to nie jest fajne
2. Zrobić dzieciakom trochę cienia, bo dłuższy bok boiska to idealne południe - patelnia w lecie

Myślałam o dominującym drzewie na rogu i stopniowym schodzeniu rabaty do pozostałych rogów - rabatę zrobiłabym tylko od strony zachodniej i południowej ( to tam gdzie zapisałam wymiary - od pozostałych stron jest mężowski sad



Pomóżcie mi coś wymyślić ))

____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Gardenarium 17:24, 02 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na rogu można dać platana, albo tulipanowca, w razie czego można ciąć. Dają dobry cień i duże rosną. Róg mam na mysli między ścieżką a rogiem. Na wysłonięcie możesz zrobic z dwóch stron ekran z cisa strzyżonego, albo liściasty żywopłot z grabu (chodzi o to żeby był formowany).
Pod tym żywopłotem można rozwinąć rabaty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies