Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Klimaty świąteczne, ogrody w Szwecji

Pokaż wątki Pokaż posty

Klimaty świąteczne, ogrody w Szwecji

Pszczelarnia 15:59, 14 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256




jak widać dominującą rośliną jest szarłat w kilku odmianach. Do tego to co lubmy: werbeny, szałwie, kleoma, tytoń, trawy.
Fantastyczna, trochę drapieżna kompozycja...
Jak Wam się podoba?


Mnie się bardzo podoba, takie lubię najbardziej.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Magda_BO 12:55, 16 paź 2014


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
Dodam zatem zdjęcia warzywniaka pokazowego w Ogrodzie Botanicznym w Sztokholmie. Podobnie jak i u nas widać, zainteresowanie działkami, roślinami użytkowymi itp. Ludzie chwalą się swoimi zbiorami, w ogródkach działkowych są małe kawiarenki dla gości, kiermasze itd. A Ogród Botaniczny przygotowuje takie pokazowe rabatki, aby zobaczyć konkretne odmiany jak rosną, jak owocują. Muszę przyznać, że w tej części ogrodu było najwięcej gości...


Tu widać, że całość otacza gęsty świerkowy żywopłot, który nie tylko chroni przed zimnymi wiatrami, ale także przed dzikimi zwierzętami, gdyż ogród nie jest ogrodzony.


Lekko wzniesione rabaty mają co roku zmieniane obsadzenia, taki płodozmian.
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Magda_BO 12:58, 16 paź 2014


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
Zobaczcie, że każda roślina ma tabliczkę z nazwą, także nazwą konkretnej odmiany. Można zobaczyć dokładnie jak każda z nich plonuje.

Fasolki

sałaty

dynie.
A przed restauracja mamy wersję ozdobną warzyw w najmodniejszych buraczkowych fioletach czyli rabata z jarmużu z koperkiem i kukurydzą!
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Pszczelarnia 13:47, 16 paź 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ta rabata fioletowego i bordo w warzywniku to jak najlepsze projekty Noriego i Sandry Pope'ów. Uwielbiam!

Bardzo akademicki ten warzywnik (tabliczki, opisy, sposób prezentacji).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Poziomka 14:59, 16 paź 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Bardzo ciekawie skomponowana grządka ze słonecznikiem, a jarmuż kusi oj kusi, chętnie widziałabym go u siebie na grządce lub na rabacie .
Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
basia3 18:48, 19 paź 2014


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Szwecja jest przepiękna miałam okazję zobaczyć mały kawałek ale nawet po tak malutkim wycinku zakochałam się bez pamięci
mało zdjęć niestety a poza tym jestem miernym fotografem
____________________
JEST DOBRZE :D
mira 19:36, 19 paź 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ciekawe relacje, dziękuję że mogłam pooglądać, kolory w warzywniku niesamowite

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Nallar 19:01, 12 lis 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Fragment Szwecji z lotu ptaka i migawki z ogródka.


____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
hanka_andrus 21:05, 12 lis 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
I nie przejmują się jakimiś kwiatkami, żyją spokojnie, odpoczywają, bawią się, amy pucowanie w domu i ogrodzie do zarąbania.
Ale i tak wolę swoje kwiatki.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Nallar 21:42, 12 lis 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
hanka_andrus napisał(a)
I nie przejmują się jakimiś kwiatkami, żyją spokojnie, odpoczywają, bawią się, amy pucowanie w domu i ogrodzie do zarąbania.
Ale i tak wolę swoje kwiatki.

Masz rację Haniu, my mamy w naturze zabijanie się o każdy szczegół. Oni mają zupełnie inne priorytety, niedoskonały ogród to nie powód do stresu. Niespotykanie spokojni ludzie.
A "co" i "jak" lepiej ....każdy z nas ma wybór, i z tego się cieszmy.
Ja też wolę swoje kwiotki, ale natury im zazdroszczę.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies