Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Znowu zmiany - czyli mini ogród w angielskim stylu

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu zmiany - czyli mini ogród w angielskim stylu

Gardenarium 12:40, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

Może takie poduchy na froncie i między kamieniami?


http://www.canadiangardening.com/what-to-do-now/garden-inspired-travel/reford-gardens-modern-design-meets-historic-flair/a/37070/14
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 12:44, 30 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tyyyle linków - zaraz oglądam.

Ewo - dziękuję za linki.
Między kamieniami nie ma cementu - a posadziłem między nim rozchodnik ostry - no i kamienie już pokrywa powoli mech - to dobrze

Aneto - mam zamiar ją pomalować na biało - najwyżej znów przemaluję - co tam

Danusiu - dobrze kombinujesz - właśnie o to mi chodziło, aby rośliny się wylewały z murku, a ostatnie zdjęcie i przesłane przez Anię - o takie coś mi chodzi.

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 12:45, 30 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Takie poduchy jak najbardziej - na kamieniach też można posadzić.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 12:54, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ponieważ trwa dyskusja na temat skalniaka i murków. To są dwie różne sprawy. Styl skalniaka jest teraz bardziej u Ciebie, A jakby te kamienie równiej poukładać, żeby frontem szły równiutko i wtedy w trakcie przebudowy powtykać poduchowe roślinki?

Wtedy ten murek zrobi się bardziej angielski, bo Twoje kamienie są fajne



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:58, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 12:59, 30 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
EwaG napisał(a)
A tu znajdziesz całość książki, którą poleca Gabriela

http://books.google.pl/books?id=Vbmwl3ihiyoC&printsec=frontcover&dq=jekyll+gertrude&hl=pl&sa=X&ei=Tk79TuiiH4bKsgaA6sz1DQ&ved=0CDYQ6AEwAA#v=onepage&q=jekyll%20gertrude&f=false



A jakbym zszedł z murka na dół, kamienie (ścieżkę) przesunął lub zlikwidował i zrobił coś z tym stylu?

http://books.google.pl/books?id=Vbmwl3ihiyoC&lpg=PP1&dq=jekyll%20gertrude&hl=pl&pg=PA160#v=onepage&q=jekyll%20gertrude&f=true



http://books.google.pl/books?id=Vbmwl3ihiyoC&lpg=PP1&dq=jekyll%20gertrude&hl=pl&pg=PA57#v=onepage&q=jekyll%20gertrude&f=true

drugie to jest to o czym pisała Gabriela
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kaisia 12:59, 30 gru 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Sebek widzę ze działasz na całego, w pierwszej chwili kiedy zobaczyłam Twój murek pomyślałam że gdy go zlikwidujesz kiepsko będzie z ziemią pod, wyobrażałam sobie właśnie tam ze względu na bliskość domu jakieś utrudnienia, mi się on tam podoba i wiem ze za chwilę karmnik Tobie go dosłownie połknie na śniadanko i nie będzie go widać. Bo surowy murek nie pasuje do koncepcji.
Jakoś mi do koncepcji Twojego ogrodu ten mini angielski nie pasuje, a to dlatego ze angielski nie kojarzy się z mini tylko z przestrzeniami
Jestem ciekawa ostatecznego efektu.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Sebek 13:00, 30 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gardenarium napisał(a)
Ponieważ trwa dyskusja na temat skalniaka i murków. To są dwie różne sprawy. Styl skalniaka jest teraz bardziej u Ciebie, A jakby te kamienie równiej poukładać, żeby frontem szły równiutko i wtedy w trakcie przebudowy powtykać poduchowe roślinki?

Wtedy ten murek zrobi się bardziej angielski, bo Twoje kamienie są fajne





Danusiu - zerknij na dwa obrazki, które przed chwilą wysłałem - a takie coś?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 13:01, 30 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kaisia napisał(a)
Sebek widzę ze działasz na całego, w pierwszej chwili kiedy zobaczyłam Twój murek pomyślałam że gdy go zlikwidujesz kiepsko będzie z ziemią pod, wyobrażałam sobie właśnie tam ze względu na bliskość domu jakieś utrudnienia, mi się on tam podoba i wiem ze za chwilę karmnik Tobie go dosłownie połknie na śniadanko i nie będzie go widać. Bo surowy murek nie pasuje do koncepcji.
Jakoś mi do koncepcji Twojego ogrodu ten mini angielski nie pasuje, a to dlatego ze angielski nie kojarzy się z mini tylko z przestrzeniami
Jestem ciekawa ostatecznego efektu.


Kasiu - ja też nie wiem co z tego będzie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 13:08, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te Twoje propozycje ze zdjęcia jestem na tak, wtedy obsadzisz powierzchnię po trawniku.

Wiem, że zbyt angielsko nie wyjdzie z powodu choćby innego niż angielski stylu domu. No ale trudno żebyś teraz dom kamieniem Cotswolds okładał

Zrobisz a jak się nie spodoba to zmienisz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies