Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Znowu zmiany - czyli mini ogród w angielskim stylu

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu zmiany - czyli mini ogród w angielskim stylu

Sebek 22:16, 29 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
dubelek
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
KasiaWB 22:31, 29 gru 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
czyli będzie podwyższona Gertruda u Sebka
Szpaler hortensji bukietowych bardzo do mnie przemawia i co więcej, będzie zdaje się pięknie widoczny od wejścia oby tylko nie było im tam za gorąco.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
kaisog1 22:33, 29 gru 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
...bozie konachi jak mawia mój syn.... Sebek ale szalejesz!
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
KasiaWB 22:34, 29 gru 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
hmm..... jeszcze tak mi przyszło do głowy, że jedno piętro będą stanowić nasadzenia podwyższone - jako tło, a niższe piętro nasadzenia do linii płytek - jak radzi Danusia możesz sobie piękną rabatę zakomponować, eksponując wyżej te rośliny, które nie rosną zbyt wysokie będą rośliny na szpilkach w końcu to tylko 30 cm jak piszesz
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Sebek 22:42, 29 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tej po prawej nie zamierzam poszerzać - po lewej za to rabata będzie bardzo szeroka - i na wysokie i duże rośliny
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 22:45, 29 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mam jeszcze dwa zdjęcia - widać całość





Nie zwracajcie uwagi na paintowe malowidło - nieaktualne
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Joku 23:06, 29 gru 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Też pomyślałam o tym samym co Kasia, czyli murek zostawić i traktować jako podwyższenie. Tylko problem może być jesienią i zimą gdy po roślinach zostanie goła ziemia. Nie wiem jaki szeroki jest ten wybetonowany pas. Da się go potraktować jako wąską ścieżkę z tyłu rabaty? Mozna ją wysypać żwirem żeby ziemia w czasie deszczu nie chlapała na mur domu? A przy okazji wyglądała estetycznie.
Masz moim zdaniem jeszcze jedną możliwość, tzn. zrezygnować ze stylu Gertrudy a zrobić coś co będzie wypasionym skalniakiem. Wiem, wiem skalniaki już przebrzmiały
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gabriela 23:08, 29 gru 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ponieważ, jak wiesz, jestem od jakiegoś czasu w temacie GJ, to jeśli chcesz poczuć klimat i zobaczyć jakie ogrody ona projektowała, zobacz sobie tę stronę:
http://books.google.pl/books?id=gf7qLWs6dLMC&printsec=frontcover&hl=pl#v=onepage&q&f=false
Są na niej fragmenty książki The Gardens of GJ, ja mam ją w tzw. realu, niedawno kupiłam.
Takich obwódek z kamienia ona nie projektowała, jeśli murki to takie jak np. na stronie 57.
Jest w tej książce cały rozdział pt. Steps and walls, czyli schody i ściany, ale w wersji internetowej go nie ma, murki są podobne właśnie do tego ze zdjęcia, wyższe lub niższe, ale nie są to obwódki z kamieni, jak u Ciebie. Rabaty wykończone są tzw. kancikami.
W książce jest mnóstwo rozrysowanych projektów rabat, wymienione są rośliny, których używała.
Wszystko to oglądam, ale sama mam problem ze swoją rabatą, więc doskonale Cię rozumiem.
Na szczęście mamy jeszcze sporo czasu na myślenie, ale jeśli decydujemy się na jakiś styl, warto być konsekwentym, patrz ogród Danusi.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Sebek 23:13, 29 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Joku napisał(a)
Też pomyślałam o tym samym co Kasia, czyli murek zostawić i traktować jako podwyższenie. Tylko problem może być jesienią i zimą gdy po roślinach zostanie goła ziemia. Nie wiem jaki szeroki jest ten wybetonowany pas. Da się go potraktować jako wąską ścieżkę z tyłu rabaty? Mozna ją wysypać żwirem żeby ziemia w czasie deszczu nie chlapała na mur domu? A przy okazji wyglądała estetycznie.
Masz moim zdaniem jeszcze jedną możliwość, tzn. zrezygnować ze stylu Gertrudy a zrobić coś co będzie wypasionym skalniakiem. Wiem, wiem skalniaki już przebrzmiały


Jolu - ta rabata podwyższona właśnie zasłoniła ten beton - dzięki temu go nie widać.

Ten kawałek jakoś chcę angielski - bo to dobre miejsce
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 23:19, 29 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gabriela napisał(a)
Ponieważ, jak wiesz, jestem od jakiegoś czasu w temacie GJ, to jeśli chcesz poczuć klimat i zobaczyć jakie ogrody ona projektowała, zobacz sobie tę stronę:
http://books.google.pl/books?id=gf7qLWs6dLMC&printsec=frontcover&hl=pl#v=onepage&q&f=false
Są na niej fragmenty książki The Gardens of GJ, ja mam ją w tzw. realu, niedawno kupiłam.
Takich obwódek z kamienia ona nie projektowała, jeśli murki to takie jak np. na stronie 57.
Jest w tej książce cały rozdział pt. Steps and walls, czyli schody i ściany, ale w wersji internetowej go nie ma, murki są podobne właśnie do tego ze zdjęcia, wyższe lub niższe, ale nie są to obwódki z kamieni, jak u Ciebie. Rabaty wykończone są tzw. kancikami.
W książce jest mnóstwo rozrysowanych projektów rabat, wymienione są rośliny, których używała.
Wszystko to oglądam, ale sama mam problem ze swoją rabatą, więc doskonale Cię rozumiem.
Na szczęście mamy jeszcze sporo czasu na myślenie, ale jeśli decydujemy się na jakiś styl, warto być konsekwentym, patrz ogród Danusi.


dziękuję

Nie chcę w sumie całkowitej kopii jakiejś rabaty, tylko, żeby dobrze skomponować ze sobą rośliny, aby było ładnie cały rok.
Mój ogród w zasadzie nie ma żadnego stylu - wszystko jest spontaniczne

Będzie to ciężki orzech do zgryzienia - ale mamy na to 3 lub 4 miesiące

A książkę oglądam
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies