Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Znowu zmiany - czyli mini ogród w angielskim stylu

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu zmiany - czyli mini ogród w angielskim stylu

Sebek 22:13, 02 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Teraz tak się patrzę na ogród Gabrieli - dało by się u mnie coś podobnego z wymienionych roślin?



____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 20:17, 04 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No tu jest piękna rabata, ale ona ma przestrzen. Trudno taką rabatę oprzeć o budynek i blisko na nią patrzeć. Obawiam Sebek że nie da się
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 20:18, 04 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Szkoda - no to zostajemy przy zwykłej bylinowej
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
EPODLAS 15:20, 06 sty 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
To ostatnie zdjęcie z kolorową rabatą cudne. To znaczy i zdjęcie i rabata. Piękne wejście do domu.
____________________
Mój ogród
anetawi 22:06, 06 sty 2012


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
Sebek jak to zobaczyłam to pomyślałam o twoim murku("twój ogrodnik" styczeń 2012).

____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
Sebek 22:43, 06 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ooo - świetne

Chyba kupię
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Martek 00:53, 07 sty 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Ja sobie tu w nocy minionej poczytałam i tak mi się ciśnie powiedzoko "Muru głową nie rozbijesz"))
Można to różnie zinterpretować .Albo Sebastianie staniesz murem za swoją koncepcją ,albo przegrasz z Danusią i rozbijesz ten swój mureczek 30 cm .Jak kojarzę nie będzie już namiastki angielskiego ogrodu ...?
A właściwie czemu tak ci na nim zależy .Rozejrzyj się wokół,spójrz jaki masz klimat dookoła ...Czego mu brakuje do angielskich krajobrazów ...?Może to tamtym brakuje twoich widoków co ?
Muszę sparwdzić czy ty kiedykolwiek uraczyłeś nas wiodokami okolic ,bardziej panoraminicznymi widokami ...
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Monic 09:07, 07 sty 2012


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Sebku, przeczytałam wszystko ze szczegółami.
Zdecydowanie puściłabym bluszcz na ścianę, żeby ją zarósł na zielono - z czasem (dość długim zapewne) będzie dobrze. Rabata zdecydowanie w łuku, jak mówią dziewczyny, a kamień... ja bym zdjęła z rabaty i zrobiła z tych kamieni ścieżki układając je gładkim do góry - zamiast tych płyt chodnikowych w trawniku. Jeśli jednak chcesz zostawić na obrzeżu rabaty, to nieźle będzie gdyby je trochę podrównać i ułożyć tak jak w propozycji Danusi lub na fotkach, które wstawiłeś.
No i poszerz, w miarę możliwości tę rabatę - będzie bardziej okazała.
____________________
mój ogród Monika
Sebek 11:04, 07 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Marto - zrezygnowałem a angielskiej, bo nie mam roślin odpowiednich do niej, a chcę wykorzystać to co mam. Widoki już widziałaś

Monic - bluszcz chyba jednak puszczę na tą ścianę, tylko nie wiem czy go przypalać słońce nie będzie - ale warto spróbować

Kamieni nie zdejmę - uparty jestem jak osioł z tym - ale miejsca przed nim na nasadzenia będzie dość - murku za chwilę widać nie będzie

Jedynie wtedy te co są już na ścieżce zmienią kierunek
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Monic 11:10, 07 sty 2012


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
No tak, bluszcze lubią cień...
Może jednak nie będzie tak źle - próbować warto.
Bardzo jestem ciekawa tej nowej rabaty, a w zasadzie dwóch. Masz sporą kolekcję roślin do wykorzystania. Pamiętaj, żeby sadzić większymi grupami, a nie małe sadzonki różnych roślin blisko siebie, bo powstanie misz masz. Ale co ja Ci mówię... Ty to wszystko wiesz
____________________
mój ogród Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies