Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieforemny ogród na przodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieforemny ogród na przodzie

olaw 18:19, 09 sty 2012


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Witaj ewalm i dziękuję za projekcik, bardzo mi się podoba Twój pomysł
i muszę przyznać,że mnie zainspirował
Jednak muszę go troszkę przerobić, tzn odsunąć placyk od drogi albo go trochę pomniejszyć. jak coś przerobię to dorzucę do oceny
Jak masz jeszcze jakieś fajne pomysły to "podrzuć" bo mnie już chyba ogarnęła niemoc...

Sebek - catalpa faktycznie puszcza bardzo późno ale mimo wszystko musi zostać bo uwielbiam jej duże liście, a co do chorób to "odpukać", na razie zostaje
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
olaw 11:44, 01 lut 2013


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Witam po roku nieobecności w wątku ( ale Ogrodowisko odwiedzam codziennie).
Z moich zeszłorocznych planów niestety nic nie wyszło bo w ciąży nie mogłam wiele zrobić, ale od tego roku i po przeczytaniu po raz kolejny wszystkich informacji o planowaniu i odwiedzeniu pięknych ogrodowiskowych ogrodów postanawiam poprawę i zabieram się od wiosny za ogród.
Może nie od razu za cały ale etapami, metodą małych kroczków.

Będę wdzięczna za opinie i te pozytywne i te krytyczne a jednocześnie proszę o pomoc w doborze roślin

Inspirując się Danusiowymi projektami narysowałam planik ogrodu na przodzie.
Wstępny zarys rabat, a właściwie jednej rabaty istniejącej połączonej w całość z placykiem a'la Danusia.

Kilka ujęć tego miejsca w zimowej szacie w stanie obecnym:

____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
olaw 12:07, 01 lut 2013


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
A o czymś takim myślałam


Drzewko po prawej to magnolia a te cztery patyki to surmia ( jeśli przeżyje zimę idzie do przesadzenia).

I tak:
A- to placyk z kulką i stożkiem
B- placyk z miejscem na ławeczkę
C - ? jakieś drzewko
D- murek nie za wysoki ale żeby podkreślał drzewo

A tak to się ma mniej więcej w rzucie:


i tak:
15 - wrzosowisko
16- hosty ( mam trzy odmiany)
17- bergenie
18- berberysy
19- miniskant Morning light
20- cyprysy larwsona
21 miniskant zerembius
22- kostrzewa sina
23 - tuja odmiany żółtej
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
olaw 12:15, 01 lut 2013


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Jeśli chodzi o drzewo to myślałam o Prunus cerasifera "Nigra"

Doradźcie jeśli możecie, z góry dziękuję
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
Michael 19:13, 01 lut 2013


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Witaj.
Mam takie zapytanie jakiej wielkości są mniej więcej rośliny które rosną na działce i czy ich obecne położenie jest docelowe czy istnieje możliwość przesadzenia niektórych roślin ?
I kolejna sprawa którą miałem zapytać to jest: czy to ma być tylko pod tę stroną zrobione czy również może łączyć się z częścią ogrodzenia stykającego się z drogą ?
_________________________________________________________________________________________
pozdrawiam
Michał
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
olaw 20:02, 01 lut 2013


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Rośliny są różnej wysokości: począwszy od kosodrzewiny ( około 70 cm) przez świerka srebrnego ( około 1 m) po wierzbę mandżurską i magnolię ( ponad 2 m) .
Niektóre krzaczki wolałabym nie przesadzać ale są też takie jak rododendron, który muszę przesadzić.
te, które nie chcę przesadzać to nr: 3, 4, 5, 6, 8.

Ta rabata ma się kończyć na placyku bo ogrodzenie jeszcze do zrobienia i wolałabym tam nic na razie nie sadzić. Więc tylko na jedną stronę, pod tujami sąsiada.
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
Michael 21:55, 01 lut 2013


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112


taka propozycja...
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
olaw 16:25, 02 lut 2013


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Michael dzięki za projekcik właśnie o czymś podobnym myślę, jednak chcę wykorzystać roślinki te, które już mam a dokupić coś większego.
Wrzosy mam w kolorze różowym i fioletowy a wrzośce... chyba w różu, host mam 3 gatunki w sporej ilości a bergenie też kilka sadzonek.
Trawki zakupiłam w tamtym roku i trochę się rozrosły, można teraz podzielić na kilka karp a mam kilka odmian.
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
olaw 16:32, 02 lut 2013


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Chcę coś wyższego i zimozielonego bo w zimie mam pustkę na tej rabacie tylko smaragdy od sąsiada i pusto...
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
Basia_1987 17:16, 02 lut 2013


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Witaj Olu, może trzmielina na pniu?Jest zimozielona,ale trzeba ją okryć na zimę.
____________________
" Baśniowy" ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies