Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieforemny ogród na przodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieforemny ogród na przodzie

Gardenarium 18:43, 02 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za duża moim zdaniem lepiej to duże drzewo zamknąć w rabatę wyspową a przy tarasie zrobić mniejszą rabatę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 21:38, 02 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że tą przy tarasie musisz koniecznie zmniejszyć - i może drzewo dać nad tarasem, ciurkadełko też
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Agalia 22:48, 03 sty 2012


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
Dobry pomysł jeśli ciurkadełko będzie przy tarasie ro miło będzie przy nim posiedzieć. A rabata przy tarasie wydaje mi się również za duża. Nie ma swobodnego przejścia z tarasu.
____________________
olaw 14:51, 04 sty 2012


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Witam i dziękuję za podpowiedzi, przydały się i po przemyśleniu zgadzam się, że rabata pod tarasem za duża. Narysowałam inny kształt tej rabaty, już z ciurkadełkiem przy tarasie. Taras od strony sąsiada a zarazem południowej chciałabym osłonić tujami (3szt). Nie chciałabym przesadzać rosnącej magnolii ponieważ od posadzenia tj chyba 3 lata temu jeszcze nie kwitła i boję się że jeśli ją przesadzę nadal nie będzie kwitła. Na kamyczkach koło wody chciałabym jakieś żurawki albo coś z traw.

Przejście z tarasu będzie "po rabacie" tzn po dużych kamieniach w stronę ciurkadełka (również w kamyczkach)

Nie wiem czym obsadzić catalpe ? Będę wdzięczna za jakieś sugestie
To jest strona południowa więc chyba hosty się nie bardzo nadają. A może jakieś żurawki, które lubią słońce?


Po prawej stronie za ogrodzeniem ( jeszcze do zrobienia) biegnie droga dlatego chcąc siedzieć sobie na tarasie muszę go trochę osłonić. Na jesień zeszłego roku zasadziłam ( od str sąsiada ) winobluszcz (podoba mi się ze względu na czerwone przebarwienie na jesieni).

Bardzo liczę na pomoc
i z góry dziękuję
Ola
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
bociek 19:58, 04 sty 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Ja bym ta rabate przy tarasie zlagodzila, tzn ladnie wyprofilowala tam gdzie sa tuje, bo ona sie jakos tak gwaltownie konczy....
No i mysle, ze jednak pojedyncze rosliny na trawniku nie wygladaja fajnie, ale sporo osob ma
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Sebek 10:50, 06 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Może ciurkadełko obsadzisz trawami - nie wysokimi, ale też żeby nie miały 5 cm

Pomiędzy szmaragdy od tarasu może posadź miskanty - będą ładnie szeleścić

A żurawki może pod catalpę. Tylko wiedz, że ona często choruje , ja bym wybrał inne drzewo
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
alinak 12:12, 06 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
polecam wykonanie pergoli na tarasie ja też miałam problem odkrytego tarasu

____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
olaw 16:31, 06 sty 2012


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Witam,
Sebku właśnie o trawach przy ciurkadełku myślałam, podobnie coś jak u Ciebie , tylko moje będzie trochę większe bo z 2 żaren ułożonych jedno na drugim.
A z traw to właśnie podobają mi się: imperata Red Baron, Turzyca Buchanana, Carex Frosted Curls i różne odmiany miniskantów. Chciałabym je tam umieścić, może nie wszystkie się będą nadawać na południową rabate ale myślę że coś znajdę.
A co miałeś na myśli, że catalpa choruje? Dostałam ją od znajomej bo bardzo mi się podobała ale z każdym rokiem umarzała albo była zjadana ale przez mojego "szkodnika" (psinkę). Dopiero w tym roku odbiła i mam nadzieję że dotrwa do wiosny w nienaruszonym stanie

Alinko budowa podobnej pergoli jest w planie, tylko mój M jeszcze o tym nie wie


Dziękuję Wszystkim za podpowiedzi i będę dopracowywać plan

____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
Sebek 23:39, 06 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Catalpa nie dość, że lubi wymarzać to jeszcze często łapie choroby grzybowe - i liście puszcza bardzo późno...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ewalm 11:58, 09 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Witaj Olu,
mozesz zrobic coś takiego:

przy tarasie masz kolistą rabatę, z magnolią na krawędzi
a dalej kolisty placyk, otoczony niskimi nasadzeniami podkreślającymi kształ placu, we fragment nasadzenia wkomponowana jest surmia
nasadzenie przerwane po obu stronach surmii - pozostają przejścia na placyk
kurcze, napisała bym więcej, bo ten narożnik jest bardzo inspirujący, ale niestety - obowiązki wzywają
____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies