Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Tulipan - Tulipa

Pokaż wątki Pokaż posty

Tulipan - Tulipa

BasiaB 09:40, 17 maj 2017

Dołączył: 19 paź 2015
Posty: 17
Labrador i Aria Card
____________________
BasiaB
JolaPyl 14:04, 18 maj 2017


Dołączył: 18 maj 2017
Posty: 2
[img
Witam wszystkich forumowiczów, prześledziłam wątek "tulipanowy" jesienią i z teorii przeszłam do czynów . Oto kilka fotek moich tulipanów Pozdrawiam serdecznie!
ryska 20:14, 19 maj 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Moje tegoroczne tulipany
acuminata

Tulipan Apricot Delight

Tulipan China Town


Tulipan Light and Dreamy
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 20:15, 19 maj 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Tulipan Spring Green
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
OlgaKol 12:02, 20 maj 2017


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Tulipany botaniczne "Bright Gem"
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
aniula 12:19, 19 lip 2017


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Proszę o pomoc w identyfikacji odmiany. Już wydawało mi się, że to może być Claudia, ale ma jednak taki "cieplejszy" odcień...
Kwitnie niezawodnie - tutaj nawet w korzeniach sosny, nie wykopywany od wielu lat -
chciałabym go zdecydowanie więcej
____________________
Ania Ogródek na betonie
anulajda 20:32, 19 lip 2017


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
aniula napisał(a)
Proszę o pomoc w identyfikacji odmiany. Już wydawało mi się, że to może być Claudia, ale ma jednak taki "cieplejszy" odcień...
Kwitnie niezawodnie - tutaj nawet w korzeniach sosny, nie wykopywany od wielu lat -
chciałabym go zdecydowanie więcej

Po mojemu jest to Claudia bo tulipany tak czasami maja że z jaśnieją w kolejnych latach i barwa jest mniej intensywna ale takie białe obrzeża przy liliokształtnych widziałam tylko u Claudi
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
aniula 23:56, 20 lip 2017


Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 456
Dziękuję za informację. Więc jednak Claudia. Nie miałam okazji widzieć gdzieś indziej na żywo, a na zdjęciach ich kolor wydawał mi się taki smutny, dlatego miałam wątpliwości... Nie pamiętam, jak dawno go posadziłam, najstarsze zdjęcia mam z 2013 i 2014 roku:

Pewnie w cięższym dla mnie czasie kupiłam ukradkiem jedną cebulkę na targu z wyrzutami sumienia, że taka fanaberia to zbrodnia na domowym budżecie Tu na zdjęciach były już 2 kwiatki, w tym roku 4. Chyba nieźle sobie radzi na tym samym nieciekawym miejscu od co najmniej 5 lat. Pewnie to niekłopotliwa i mało wymagająca odmiana? Wszystkie liliokształtne takie?
____________________
Ania Ogródek na betonie
ZbigniewG 12:36, 25 wrz 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
co zrobić by zasychające liście tulipanów nie szpeciły rabaty
koła nie wymyśliłem bo na pewno ktoś już tak robi ale nacinanie szlifierką kątową doniczek jest i proste i szybkie i tanie
po przekwitnieniu doniczkę z cebulami przesadzamy na tylny zagon
a więc kupne zawsze za płytkie i wcale nie tanie koszyczki odstawiamy

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Fama 22:05, 26 wrz 2017

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
ZbigniewG , ta porada z doniczkami i nacięciami bardzo mi się przydała. Warto o takich rzeczach mówić, bo wielu ogrodnikow tu ciągle dochodzi i nie jest świadomych wielu spraw np ja kupiłam niestety takie koszyczki i faktycznie jakies takie płytkie są, chyba do szafirków albo przebiśniegów
____________________
Ciasny ale własny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies