Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Tulipan - Tulipa

Pokaż wątki Pokaż posty

Tulipan - Tulipa

ZbigniewG 10:31, 28 wrz 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Fama jeżeli ktoś ma ziemię bardziej zbitą to nie zaszkodzi pod i na dno doniczki dać warstewkę grubego piasku oraz gęściej ponacinać
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Fama 10:41, 28 wrz 2017

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Ok, dzięki za radę. W niektórych miejscach,gdzie mam bardziej gliniastą ,rodzimą ziemię tak zrobię,żeby drenażlepszy był.
____________________
Ciasny ale własny
Fama 10:27, 05 paź 2017

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Mam pytanie odnośnie sadzenia tulipanów do gruntu.Czy trzymacie się zaleconych przz poducenta odlwglosci pzy sadzeniu tulipanów. Pytam, poniewaz widzialam kiedys instruktaż na forum odnosnie warstwowego sadzenia tulipanów w donicach i Danusia radziła tam, aby ukladac cebule dość ściśle i np po trzy warstwy, zwiekszymi na sam dół, potem kolejne pieterko mniejszych cebul i najwyzsze naniejszych, o ile oczywiście rozmiar donicy pozwoli. Czy kielkujace z sanego dolu tulipany nie wypychają wtedy cebul z wyzszych warstw na powierzchnię?Czy analogicznie mozna sadzic tulipany w koszyczkach/ doniczkach do gruntu i nie wykopywac ich na wiosnę. Chodzi mi nie o sadzenie w ogóle, bo tak sie robi, tylko o sadzenie warstwowe do gruntu.
____________________
Ciasny ale własny
mira 12:22, 05 paź 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
to sadzenie warstwowe w donicach to o ile pamiętam było z innymi cebulami - wg wielkości np. z krokusami które zakwitną wcześniej, generalna zasada jest taka że w zależności od wielkości cebuli sadzi się ją na 2 jej wysokości do ziemi
więc małe cebule płytko duże niżej
w donicach sadzi się ciaśniej żeby był efekt, w gruncie trzeba lużniej i w gruncie nie ma potrzeby sadzić warstwowo chyba że masz mało miejsca
te kielkujące z samego dołu sobie poradzą znajdą miejsce

tulipany sadzę też w koszyczkach, na wiosnę oczywiście nie wykopuję tylko końcem czerwca bo liście muszą wyschnąć żeby zasilić nowe cebule

no ale te nowe które powstają są za małe żeby zakwitnąć - ja już tulipany traktuję jako jednoroczne i chyba w tym roku nie będę sadzić w koszyczkach

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Fama 12:54, 05 paź 2017

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Mira, dziękuję za odpowiedź Wlasnie z powodu malej ilosci miejsca kombinuję tak zz tym warstwowym sadzeniem w gruncie. Chcę poupychac cebulowe na podwyzszonej rabacie przy tarasie, aby z domciu je ogladac.Jak na razie to kupilam majowe pozne tulipany. Od czerwca startuja bortensje anabelle, jeszcze cos na kwiecień i na marzec może dokupię.pozdrawiam
____________________
Ciasny ale własny
Mirka 13:15, 05 paź 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Czy są takie tulipany których nie trzeba wykopywać a kwitną każdego roku?Ja przez to wykopywanie i ponowne sadzenie mam ich mało u siebie
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
mira 14:29, 05 paź 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Mirka napisał(a)
Czy są takie tulipany których nie trzeba wykopywać a kwitną każdego roku?

Ja przez to wykopywanie i ponowne sadzenie mam ich mało u siebie


chyba te z grupy Darwina

zwykle czerwone i żółte, liliokształtne też nawet powtarzają
warto choć kilkanaście posadzić nowych potem cieszą
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 14:31, 05 paź 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Fama napisał(a)
Mira, dziękuję za odpowiedź Wlasnie z powodu malej ilosci miejsca kombinuję tak zz tym warstwowym sadzeniem w gruncie. Chcę poupychac cebulowe na podwyzszonej rabacie przy tarasie, aby z domciu je ogladac.Jak na razie to kupilam majowe pozne tulipany. Od czerwca startuja bortensje anabelle, jeszcze cos na kwiecień i na marzec może dokupię.pozdrawiam


koniecznie krokusy tylko raczej nie botaniczne ktore są śliczne ale krotko kwitną , najlepiej te wielkokwiatowe - kwitną później i są mocniejsze jakby był śnieg no i kwitną dłużej

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mirka 14:40, 05 paź 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Dzięki Mira
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Fama 14:53, 05 paź 2017

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
mira napisał(a)


koniecznie krokusy tylko raczej nie botaniczne ktore są śliczne ale krotko kwitną , najlepiej te wielkokwiatowe - kwitną później i są mocniejsze jakby był śnieg no i


krokusy wielkokwiatowe - zapisałam sobie. A jak myślisz, w czym moge ukryc liscie tulipanów? Mam tam bukszpanowe kulki i chcialam dodać bordowy kolor, czy zurawka jest dobrym pomysłem?
____________________
Ciasny ale własny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies