Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród...

beamilusia 19:06, 09 sty 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718

A wczoraj rano taki widok.









Śnieg pada mokry i dzisiaj już go trochę ubyło.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
beamilusia 19:18, 09 sty 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Helen napisał(a)
Hej, śliczny masz ogród, powinnaś częściej nasz raczyć fotkami


Witam. Dziękuję, że zawitałaś do mego ogrodu. Postaram się częściej pokazywać mój skrawek raju. Pozdrawiam serdecznie.



____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
beamilusia 17:04, 19 sty 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Przyszła paczka. M odebrał z bankomatu.



A w paczce książka jeszcze pachnąca farbą drukarską.



W książce mnóstwo zdjęć, porad, wiadomości. Jeszcze dedykacja od Danusi.



Teraz mam dwie książki, z których można czerpać inspiracje przez okrągły rok.



Dziękuję, Danusiu.

____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Ewik 14:07, 25 sty 2021


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Ogród w zimowej odslonie prezentuje się Super. Jak już poprzednicy napisali uprasza się o więcej zajęć
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Gardenarium 14:57, 25 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też dziękuję Beatko.
Super ogrodowi ze śniegiem Ale już tęsknię za wiosną, bo rad z przedwiośnia nie da się wykonać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aurelllia 17:02, 25 sty 2021


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Przeglądając forum trafiłam do Ciebie Świetnie, że znowu pokazujesz ogród, bo jest śliczny i chętnie się go ogląda
Piękna, duża kolekcja liliowców, a ile odmian cebulowych wiosennych
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
beamilusia 18:40, 25 sty 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Dziękuję bardzo za wizytę w moim ogrodzie.

Ewo, śniegu już prawie nie mam w ogrodzie. Pogoda z dodatnimi temperaturami i deszcz spowodowały, że wokół jest szaro, mokro i ponuro. Na letnie widoki trzeba jeszcze poczekać




Danusiu, poczytałam w książce już o pracach w lutym, marcu, ale rzeczywiście, musimy na razie czekać na bardziej sprzyjającą pogodę. Nie lubię zimy, ale chyba wolę już warstwę śniegu i lekki mrozik, niż taką szarość zimową, jak dzisiaj.



Aurelio, lubię kolor na rabatach, chociaż nie zawsze połączenia pasują do siebie. Pozwalam, żeby na rabatach barwne rośliny się przenikały. Spokój panuje na trawniku.



Liliowce bardzo lubię. Czasem przeszkadzają mi zgrzyty barw na rabatach,ale wszystko można poprawić wiosną . W warzywniku mam dzięki nim również kolorowo.



____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Alija 22:01, 25 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
beamilusia napisał(a)











Beatko! Odwiedziłam Twój ogród, jest piękny, ach te kulki! Masz piękne liliowce, a te korony cesarkie, cudo! Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
basia3012 22:22, 25 sty 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
beamilusia napisał(a
[img size=640x480
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/212/2127013/original.JPG[/img]




Beatko, przyszłam do ciebie z rewizytą.Przepięknie masz, ogród cudny. Te zdjęcia pokazują jak ogród dojrzał, zrobił się dorodny, piękny. Obejrzałam go dzisiaj od 1 strony do końca.Fakt, za rzadko takie cuda pokazujesz. Też chciałabym częściej je oglądać. Takich łanów koron cesarskich to jeszcze nie widziałam. Rondo na środku dorodne. Kulki bukszpanów to już nie kulki tylko fale łączące się jedna z drugą. Piękne. Berberysy bardzo tam pasują. Też zastanawiam się na wciśnięciem gdzieś u siebie bordowych krzewów.

Mam pytanie Beatko o te korony cesarskie. Jesienią posadziłam po raz pierwszy kilka sztuk. Czytałam, że one są trudne w uprawie. Czy to prawda? U Ciebie są piękne, zdrowe, dorodne. Zauważyłam, że chyba kwitną już w kwietniu, razem z tulipanami i innymi wiosennymi cebulowymi. Pomyślałam więc o dosadzeniu u mnie większej ilości tych koron. Tylko czy na prawdę są kłopotliwe w uprawie? Bo do tulipanów to trochę zraziłam się, kwitną po posadzeniu rok-dwa a potem różnie bywa. A wiosną trochę koloru przydałoby się.
I jeszcze o liliowce chciałabym dopytać. Czytałam, że je lubisz. A ja czytałam, że kwiaty liliowców kwitną jeden dzień. I pomyślałam sobie, że to trochę krótko. To jak to z nimi jest?
Serdecznie pozdrawiam Beatko.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
beamilusia 11:56, 27 sty 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Dziękuję Basiu, że do mnie zajrzałaś. Obecny ogród nam kilkanaście lat, stworzyłam go od podstaw. Jak tylko przeprowadziłam się w obecne miejsce zamieszkania, wiedziałam, jak będzie on wyglądał. Miał być klomb z bukszpanami na środku i długie rabaty kwiatowe, a wokół ogrodzenia iglaki i krzewy liściaste. I tak realizowałam marzenia. A po kilku latach dodatkowo powstały żywopłociki bukszpanowe (to wpływ Ogrodowiska ). Nie wiem, kiedy powiem, że ogród jest już skończony, jeszcze sporo do wykonania, ale sama w nim pracuję, pomocy nie mam i dlatego realizacja kilku pomysłów przeciąga się w czasie. Na rabatach kwiatowych ma być u mnie kolorowo. Może czasem nawet za dużo jest tego koloru, ale popracuję nad tym wiosną. Przeciwwagą dla tych barwnych rabat jest trawnik.

Co do cesarskich koron- rosną u mnie od kilkunastu lat. Nie miałam z nimi większych problemów do ubiegłego roku. Rozmnażają się przez dzielenie cebul u mnie niezbyt szybko, ale ja mam gliniastą ziemię, a one raczej takiej nie lubią i czasem gniją. W roku, kiedy cebula się podzieli, nie kwitnie. Co kilka lat trzeba cesarskie korony rozsadzać, bo robi się ciasno, cebule drobnieją i nie kwitną. Miałam to uczynić w zeszłym roku, ale nie zrobiłam tego, i teraz wiem, że nie będą one kwitły ładnie. Rozsadzając cesarskie korony sypałam do dołka warstwę piasku (drenaż), na to sporo obornika. Cesarskie korony są bardzo żarłoczne, trzeba je nawozić(czytałam, że wiosną garść nawozu sypać na jedną cebulę) bo inaczej, mimo że wydadzą pąki kwiatowe, to przy braku dostatecznego nawożenia, pąki zaschną lub nie rozwiną się ładnie. Nawożę kilka razy w roku. Ja nie mogę powiedzieć, że one są bardziej pracochłonne w uprawie niż tulipany, ale kilka lat temu rozsadzając korony, podzieliłam się z kilkoma koleżankami i niestety, u żadnej z nich te cebule nigdy nie zakwitły. Nie wiem, dlaczego. Dodam, że tulipany traktuję jako jedno -dwuletnie rośliny u mnie, bo nie lubią mojej gliniastej ziemi i giną.

I jeszcze o liliowcach.
Prawdą jest, że pojedynczy kwiat liliowca kwitnie tylko dzień, ale w jednej kępie znajduje się wiele łodyg z pąkami i taki liliowiec może zdobić ogród kilka tygodni. Wiadomo, im większa roślina, tym ma więcej kwiatów. Odmiany liliowców bywają różne, jedne posiadają mniej kwiatów, ale duże, inne kwitną w ogromnych ilościach, ale kwiaty są mniejsze. Specjalistką w odmianach nie jestem, kupuję liliowce w których podoba mi się kształt, kolor, rozmiar, falbanka. Wybór jest ogromny.
Mam nadzieję, że chociaż częściowo znalazłaś odpowiedzi na pytania,czy uprawiać cesarskie korony i liliowce. Pozdrawiam serdecznie, Basiu.









____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies