Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród...

basia3012 00:13, 28 sty 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Beatko, bardzo dziękuję za informacje o koronach i liliowcach.
Korony to tak mi się u Ciebie spodobały, że kilka jeszcze dokupię. A o liliowcach też myślę. Mam niedaleko taką szkółkę, której właścicielka od lat specjalizuje się właśnie w liliowcach. Muszę wiosną do niej zajechać i zobaczyć co ma ciekawego.
Chciałabym do ogrodu wprowadzić trochę koloru pomarańczowego więc liliowce są akurat.
Serdecznie pozdrawiam Cię Beatko.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
MiluniaB 05:33, 28 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Witaj Chyba tu jeszcze nie byłam - mus wpis zostawić i wątek zaznaczyć, bo ogród bardzo mi się podoba

Stron mało to wszystko obejrzałam i poczytałam. Masz sporo ładnych roślin i zestawień, ale najbardziej oczarowały mnie cesarskie korony w tak dużej ilości - piękne
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Milka 07:27, 28 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Te korony cesarskie robią wrażenie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
beamilusia 12:46, 28 sty 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Basiu, wiem o której pani piszesz. Piękne liliowce hoduje, nawet kilka odmian zarejestrowała, a ich nazwy związane są z naszą krainą geograficzną. Kilka lat temu odwiedziłam jej sklep przy szkółce. Sprzedaje nie tylko liliowce.

Dziękuję Mirello za pochwały. Lubię kolor na rabatach chociaż wiem, że niektóre zestawienia zgrzytają. Nastanie wiosna, może coś zmienię. Przyznaję jednak, że nie lubię przesadzać roślin, wolę dosadzać.

Irenko, korony cesarskie rosną u mnie kilkanaście lat, w tym roku je rozsadzę, ponieważ zauważyłam, że w zeszłym roku już tak ładnie nie kwitły, chyba za bardzo się rozmnożyły i cebule zdrobniały.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
MiluniaB 14:03, 28 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Ja też nie lubię przesadzania. Zresztą staram się tego unikać mając w głowie, że to rok w tył rozwoju dla rośliny.

Te Twoje cesarskie korony siedzą mi w głowie. Taka ilość robi efekt wow. Już wiem u kogo będę je podziwiała tego roku
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
basia3012 14:55, 28 sty 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
beamilusia napisał(a)
Basiu, wiem o której pani piszesz. Piękne liliowce hoduje, nawet kilka odmian zarejestrowała, a ich nazwy związane są z naszą krainą geograficzną. Kilka lat temu odwiedziłam jej sklep przy szkółce. Sprzedaje nie tylko liliowce.

Dziękuję Mirello za pochwały. Lubię kolor na rabatach chociaż wiem, że niektóre zestawienia zgrzytają. Nastanie wiosna, może coś zmienię. Przyznaję jednak, że nie lubię przesadzać roślin, wolę dosadzać.

Irenko, korony cesarskie rosną u mnie kilkanaście lat, w tym roku je rozsadzę, ponieważ zauważyłam, że w zeszłym roku już tak ładnie nie kwitły, chyba za bardzo się rozmnożyły i cebule zdrobniały.


O, to wiemy o kogo chodzi. Szkółka to chyba Ismena się nazywa. Kupowałam tam cisy i jeszcze chyba inne rośliny.
Serdecznie pozdrawiam Beatko.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Nowa12 22:38, 28 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Super że już się częściej pojawiasz bo jest co oglądać. Nawet zimową porą ogród masz piękny. Nie zapomnij potem wiosennych zdjęć wstawić .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Milka 07:10, 01 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ja raz z koronami miałam przygodę i chyba mi zgniły. Może podejmę się znowu tego dzieła i posadzę kilka, ale prawda jest taka, że w dużej masie robią wrażenie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
beamilusia 12:46, 02 lut 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witam serdecznie. Polowałam na ptaki, oczywiście, z aparatem fotograficznym. Śnieg wszędzie i jeszcze dosypuje. Ptaki pchają się do karmnika.









____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
beamilusia 12:50, 02 lut 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718


Przyleciał dzięcioł.







Podziobał słoniny i odleciał.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies