Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczko, czyli pięknego ogrodu początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczko, czyli pięknego ogrodu początki

magnolia 09:28, 11 sty 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
chodzi mo o coć takiego. Oczywiscie nie musi mieć takiej formy, mozna pomyśleć o innej.

____________________
Agalia 22:19, 11 sty 2012


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
Magnolia
Bardzo dziękuję, że zajrzałaś i za rady. Na Twoim zdjęciu pergola wygląda bardzo fajnie. Teraz to nawet szkoda mi, że pergola już jest, bo skorzystałabym z Twojego pomysłu. Ale jest i to całkiem ładna wyszła mojemu M. i właśnie przejście jest szer. 130 cm. Mniej więcej taka jak wkleiłam na wcześniejszych zdjęciach.
Czy wobec tego będzie pasowała jako wejście do ogrodu po prawej stronie patrząc od frontu na wzniesieniu (nie na dole?)

Wymiary górki patrząc na taras po prawej 130 na wys tarasu 180 po lewej 60 cm i łagodne zejście. Działka ma spadek k prawej stronie stąd takie wymiary

Poradźcie. Wklejam jeszcze parę zdjęć poglądowych?






A może tak?
Wersja 1


Wersja 2


Wersja 3



Wersja 4


Wersja 5


Która wersja wg Was najlepsza?
____________________
hanka_andrus 22:32, 11 sty 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jak mąż taki zdolny ,niech zrobi jeszcze jedną i po obu stronach tarasu postawić,albo obydwie z przodu tarasu na górce.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Agalia 22:52, 11 sty 2012


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
Oj zdolny zdolny Tarasik i schody sam ułożył, a robił to po raz pierwszy.
A co do pergoli, na razie nie wiem gdzie ustawić pierwszą. A dwie nie wiem, czy nie za dużo będzie. Jak Haniu mówisz, która wersja wg Ciebie dla jednej sztuki?
"Z przodu tarasu na górce" nie wiem czy optycznie dom nie byłby jeszcze wyżej, a jest naprawdę wysoko.
____________________
EwaG 06:53, 12 sty 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Agalia napisał(a)
Magnolia

Wersja 3



Która wersja wg Was najlepsza?


Wg mnie ta. Tylko dałabym nieco bliżej schodów (może tak aby kończyła się równo z tarasem). I posadziła obok coś wyższego, aby utworzył się rodzaj przejścia w ścianie roślin (tak jak radziła Magnolia). A najlepszy jest pomysł Hani - druga pergola, a może raczej trejaż (czyli coś płaskiego) z kratką, nawiązujący formą do pergoli ustawione z prawej strony.

Twoja skarpa jak narazie dominuje w ogrodzie. Czy nie dało by się jej troche spłaszczyć, albo (skoro małżonek zdolny) zrobić coś w rodzaju donic-murków schodzących stopniowo do 0 - coś jak w ogrodzie Richiego
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1391-wizytowka-ogrod-w-tarnowie
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
magnolia 08:29, 12 sty 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
chyba te jestem za 3cią.
I tez widzę spora potzrebę przemieszceń skarp w ogrodzie. tarasy to chyba najlepszy sposób, choc u Ciebie bym zrobiła to prościej niz jest u Richiego ( przynajmniej trzeba się starać). Dlatego prosiłam o przekrój. Wysokości górek juz podałaś, teraz zaznacz odległosci od tarasu, albo te przekroje.

Wg. mnie to wazniejsza kwestia niz pergola. To chyba najwazniejsza kwestia na teraz.
____________________
magnolia 08:30, 12 sty 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
a zdolny mąż, taki któremu sie chce to lepiej niż pełen portfel. Wiem, bo sama mam takiego- co wymyślę to zrobi. Jak nie od razu, to po jakimś czasie.
Chwal go za to i bądź dumna
____________________
Agalia 08:49, 08 maj 2019


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
Po zmianach
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies