Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczko, czyli pięknego ogrodu początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczko, czyli pięknego ogrodu początki

Sebek 11:02, 06 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Projekt frontu lepszy, ale ...

Nie pasują mi róże na pergoli przy płocie - w tamtym miejscu zrezygnowałbym z nich - o wiele lepszy byłby szpaler.

Według mnie najlepiej by było dać tam świerki serbskie na żywopłot, przed nimi hortensje limelight lub silver dollar przemieszane np. z pęcherznicą lub dereniem o jasnych liściach, a przed nimi szpaler z róż.

Z coniki bym zrezygnował w ogóle - może daj w tamto miejsce ekran z cisa?
Nie wiem co miałoby być zestawione z hostami?

Wrzosy lepiej zamień na wrzośce

A w miejsce dzbanu może daj jakieś małe ciurkadełko?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Agalia 18:57, 07 sty 2012


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
Dzięki Sebku, Już zmieniłam. Za rabatą świerki serbskie Czy może być tak?


____________________
Agalia 19:07, 07 sty 2012


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
A pergola może z tyłu domu u wejścia na górkę. Myślałam, żeby po prawej stronie?






____________________
Sebek 20:19, 07 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Te pergole przy wejściu to niezły pomysł - koniecznie niech będą obrośnięte

Co do rabaty przy podjeździe to myślałem o całości - czyli od domu do bramy - myślę, że najlepiej ją dociągnąć do płotu - nie dawać tam trawnika.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Agalia 11:37, 08 sty 2012


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
W tym miejscu, gdzie kopczyk piasku ma być kostka i śmietnik, dlatego nie podciągnełam rabaty do płatu. Za to podciągnę ją do domu.
Przy kopczyku piasku jest sosna czarna. Myślałam, aby pod nią nasadzić zółtą żurawkę lub trzmielinę? Co lepsze? A co dać przy bukszpanie?
____________________
Sebek 12:02, 08 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Według mnie lepiej bukszpanową obwódkę - nie kulki - wtedy nic nie dawaj
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
magnolia 10:48, 09 sty 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Agalia, posadowienie pergol nisko,pod pagórkiem tez nie wydaje mi się dobre. Patrząc górki będziesz widziała pergole z lotu ptaka, z góry. To nie zbyt szczęśliwa perspektywa. Chyba że źle rozumiem to posadowienie, że one będą dalej od górki i od tarasu. Nie widzę ich na planie- zaznaczałaś je?
____________________
Agalia 18:43, 10 sty 2012


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
Przedogródek muszę nieco poprawić, wg Waszych wskazów za które dziękuję. Ale całkowicie straciłam koncepcję na to gdzie umiejscowić pergolę. Pomóżcie. Myślałam by postawić po prawej stronie obok garażu, ale to chyba, rzeczywiście nie jest dobry pomysł
Magnolio na dole to rzeczywiście nie będzie zbyt dobrze wyglądać. Przemyślałam i chyba rzeczywiści., a może po lewej stronie tarasu na dole? Wklejam jeszcze kilka zdjęć aby bardziej zobrazować teren. Może macie jakiś pomysł. Pergola będzie miała przejście 130 cm. Musze jeszcze zaplanować gdzie postawić huśtawkę, która właśnie jest w trakcie montażu.




____________________
Agalia 21:38, 10 sty 2012


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
Trochę WIOSNY
Trochę LATA

____________________
magnolia 09:23, 11 sty 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Czy Ty masz już te pergolę fizycznie, czy ja dopiero planujesz? Pytam, bo podajesz konkretny wymiar. Jeśli na razie planujesz, to nie spinaj się tym wymiarem- przecież możesz brać pod uwagę różne pergole.
Tak jak pisałam wcześniej- pergolę dobrze jest do czegoś 'dowiązać' żeby nie raziła w przestrzeni otwartej.
A rozważałas pomysł żeby ja postawić na wejściu z przedogródka do ogrodu- po prawej stronie domu patrząc od frontu , na równi z frontową ścianą, albo głebiej?
Co do tylnego ogrodu- masz tam spore różnice poziomów, trudno ze zdjęc się połapać. Machnij jakiś przekrój może, co? Żeby byłow widac wysokości. na kartce w kratkę, zwyczajnie.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies