Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczko, czyli pięknego ogrodu początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczko, czyli pięknego ogrodu początki

Agalia 20:41, 03 sty 2012


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
Witajcie
Przyglądam się Waszym pięknie urządzonym ogrodom i podziwiam. Ja dopiero marzę o ogrodzie. Postanowiłam założyć własny wątek, licząc na Wasze porady i doświadczenie. Zaglądam na Ogrodowisko niemal codziennie od dłuższego czasu, to działa jak narkotyk. Po prostu nie mogę tu nie zaglądać. Już rozumiem Was jak piszecie, że „roślinki sprawiają, że nie możecie zasnąć”.

Jestem „zielona” jeśli chodzi o ogrodnictwo, ale już nie tak całkiem, bo dzięki Wam nauczyłam się rozpoznawać trochę roślinek (co prawda niewiele ale to już coś) no i po długiej lekturze nabrałam przekonania, że muszę najpierw choć ogólnie zaplanować ogród (czas zimowy temu sprzyja) i powoli je realizować plan. Ale od czego tu zacząć?

Działeczkę mam całkiem sporą 1400 m2. Trudnością jest nierówny teren i spora góreczka za domem, którą muszę obsadzić takimi roślinami, aby optycznie obniżyć taras.

W domu mieszkamy dopiero rok a poprzednią wiosnę porządkowaliśmy teren, co nie było łatwe, gdyż dom należało obsypać ziemią, a większość prac była wykonywana ręcznie. Teraz czas na ogród, a biorąc pod uwagę zasobność portfela będzie to trochę trwało ale jestem pełna optymizmu. Postanowiłam zagospodarowywać działeczkę kawałkami. Na wiosnę mam wyznaczony taki plan: dokończenie układanie kostki i przedogródek. Cicho liczę, że nie zabraknie Waszych uwag i porad, a i może Danusia zajrzy na chwilę.

Czas na prezentację terenu pod przyszły piękny ogród może? . A więc zapraszam. Na początek jak wyglądała działka tuż przed wylaniem fundamentów pod dom jt w kwietniu 2010 roku.
____________________
Sebek 20:44, 03 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witam - i czekam na zdjęcia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Agalia 20:51, 03 sty 2012


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
Nie liczyłam na taki szybki odzew, a ja nie zdążyłam nawet zdjęć wgrać.
____________________
Agalia 20:53, 03 sty 2012


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
____________________
Agalia 20:55, 03 sty 2012


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
Drugie zdjęcie wiosna 2011r. widok z tarasu, którego jeszcze nie było.
____________________
Agalia 20:59, 03 sty 2012


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
A tu pięknie kwitnąca kalina na przywitanie. Moje oczko w głowie, z narażeniem życia ratowana przez mojego męża przed koparką. Ocalała
____________________
Agalia 21:01, 03 sty 2012


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
A to taras w budowie wiosna 2011

____________________
Agalia 21:06, 03 sty 2012


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
Taras teraz. Różnica poziomów między tarasem a działką niżej to jakieś 1,8m czyli dość wysoko Myślałam o obsadzeniu tarasy świerkiem conika a może bukszpan??





____________________
Agalia 21:17, 03 sty 2012


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
A teraz zapraszam w drugą część działki przed dom. Oprowadzę.
Prawa strona działki, przy płocie rosną dwa świerki srebrne, między nimi sosny nie pamiętam nazwy, ale ponoć rosną do 4-6 metrów wys. Świerki chyba będą rosnąć wysokie, więc nie był do dobry zakup i miejsce dla nich, chyba je przesadzę a w to miejsce może jodłę koreańską?? między sosenki.

Wiem wiem agrowłókninę powinnam usunąć i tak też uczynię.




____________________
Agalia 21:44, 03 sty 2012


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
W rogu kalina i parę małych roślinek do przesadzenia


____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies