Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczko, czyli pięknego ogrodu początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczko, czyli pięknego ogrodu początki

Agalia 22:04, 03 sty 2012


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
Przy schodkach są kwietniki (w sumie trzy) w których rośnie: kosodrzewina świerk conika na pniu i azalia czerwona

____________________
Agalia 22:10, 03 sty 2012


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
Lewa strona domu, przy garażu trzeci kwietnik dalej spadek. Na wzniesieniu już posadziłam trzy jałowce płożące żółte i zielone. Po lewej na zdjęciu sosna czarna. Myślałam, aby wzdłuż garażu przesadzić świerki srebrne w połowie wzniesienia a powyżej tawułę i pęcherznicę o białych kwiatach


____________________
Gardenarium 22:24, 03 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ładny kawał terenu. A z tarasu będą na pewno piękne widoki. Będę zaglądać

Witaj u nas Agalio
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joaska 22:35, 03 sty 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Ja tez witam,
Zazdroszczę że już możesz zacząć działać,
radzę najpierw dobrze rozplanować działkę, rozrysowac rabaty, funkcję poszczególnych stref działki (wypoczynek, warzywniak, parking itp) i dopiero planować roślinki.
Napewno znajdziesz ogromne wsparcie tu na ogrodowisku i całe tony pomysłów
Na początek może wstaw plan działki.
Pozdrawiam
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Agalia 22:42, 03 sty 2012


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
Dziękuję Joasiu za miłe przywitanie. Poniżej wklejam mój pomysł na przedogródek.
Co o tym myślicie?

____________________
kaprys 22:45, 03 sty 2012


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
Witaj Agalio, już czuję w Tobie bratnią duszę skoro Twoje oczko w głowie to kalina. Mam też w swoim ogrodzie i też ją uwielbiam. Już nie mogę się doczekać kiedy zakwitnie. Mam chyba też na nią fajny pomysł i wyprowadziłam ją na takie nieduże kuliste drzewko bo moja działka jest mała. Pozdrawiam.
____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
Agalia 22:56, 03 sty 2012


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
Jolu Kalinę uwielbiam bo ma wspaniałe kwiaty i mimo moich początków z ogrodem nie odmówiła mi współpracy i zakwitła już w pierwszym roku. Mało tego pięknie przyjęła się po przesadzeniu. Może masz zdjęcie swojej kalinki?
____________________
Agalia 23:05, 03 sty 2012


Dołączył: 17 lis 2011
Posty: 32
Jolu zajrzałam bez zaproszenia do Twojego ogródka, pozaglądałam i znalazłam kalinę. A jak się wyprowadza aby rosła jako drzewko, ja mam trzyletni krzaczek?
Pięknie u ciebie, pięknie i bukszpany tak równiutko przycięte.
____________________
Joaska 08:08, 04 sty 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Witam,
do projektu przydałyby sie jakieś wymiary,
wydaje mi się że ta rabata od strony garażu trochę przesłania wjazd, może okazać się za jakiś czas ciasno.
I wydaje mi się że jednak powinnaś rozrysować plan całej działkiżeby wszystko ze sobą "grało"
Co do wyboru roślin się nie wypowiem zostawię to ekspertom - ja się poprostu nie znam, ale świerk srebrny tak blisko domu to chyba nie najlepszy pomysł.
Poczytaj o polecanych i nie polecanych roślinach, to naprawdę pomaga w wyborach.
Pozdrawiam
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Joaska 08:11, 04 sty 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1055-drzewa-i-krzewy-lisciaste-gatunki-niepolecane
http://www.ogrodowisko.pl/watek/180-iglaki-ulubione-gatunki
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1040-iglaki-gatunki-niepolecane
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies