Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Wilczomlecz nadobny (Euphorbia pulcherrima) Gwiazda Betlejemska, poinsecja

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczomlecz nadobny (Euphorbia pulcherrima) Gwiazda Betlejemska, poinsecja

kasiabis 12:19, 10 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 87
Wilczomlecz nadobny (Euphorbia pulcherrima), potocznie nazywany Gwiazdą Betlejemską lub poinsecją, to najpopularniejsza roślina sezonowa będąca świąteczną dekoracją naszych domów.
U mnie zagościła 2 lata temu już w listopadzie, przyniesiona przez gości z okazji imienin... Nauczona doświadczeniem lat poprzednich wątpiłam czy przetrwa do Świąt, jak się okazało przetrwała z nami już 3 święta! Jak ją dostałam była w niewielkiej doniczce, takiej jak to sprzedają w marketach przed świętami, natomiast teraz jest pokaźnym krzakiem, barwi się co roku na czerwono, zaczyna już od listopada Natomiast w ciągu roku opada jej większość liści i nie wygląda najpiękniej... Prawdę mówiąc to nie wiem czy przetrzymam ją do przyszłej zimy, bo bardzo dużo miejsca mi zajmuje:
____________________
Katarzyna
Gardenarium 14:31, 10 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308








____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasiabis 15:02, 10 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 87
No właśnie...te małe sa takie gęste, mają dużo liści a moja jest wielka, czerwieni się co roku ale ma wiele pustych gałązek ;-( Może macie jakieś rady dla mnie w sprawie mojej gwiazdy?
____________________
Katarzyna
Sebek 22:55, 11 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
One w naturalnych warunkach rosną w wielkie krzaki - w zasadzie cudem jest wyhodowanie u amatora kolejnego gęstego i niskiego okazu - trzeba je traktować jako jednorazowe chcąc mieć ją zwartą i do położenia na stole

Moja w tym roku różowa - nadal zdobi i liści nadal ma dużo - tfu tfu

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kasiabis 08:59, 12 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 87
Sebek napisał(a)
One w naturalnych warunkach rosną w wielkie krzaki - w zasadzie cudem jest wyhodowanie u amatora kolejnego gęstego i niskiego okazu - trzeba je traktować jako jednorazowe chcąc mieć ją zwartą i do położenia na stole


;( a mi szkoda rozstawać się z ta gwiazdą, taka sentymentalna jestem...
____________________
Katarzyna
Gardenarium 10:23, 12 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kasiabis napisał(a)
No właśnie...te małe sa takie gęste, mają dużo liści a moja jest wielka, czerwieni się co roku ale ma wiele pustych gałązek ;-( Może macie jakieś rady dla mnie w sprawie mojej gwiazdy?


Przyciąć ją wiosną, to się odmłodzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasiabis 13:45, 12 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 87
Gardenarium napisał(a)
Przyciąć ją wiosną, to się odmłodzi.


Tak zrobię, dziękuję.
____________________
Katarzyna
kasiabis 23:03, 28 lut 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 87
Gardenarium napisał(a)

No właśnie...te małe sa takie gęste, mają dużo liści a moja jest wielka, czerwieni się co roku ale ma wiele pustych gałązek ;-( Może macie jakieś rady dla mnie w sprawie mojej gwiazdy?


Przyciąć ją wiosną, to się odmłodzi.



NO! to przycięłam dzisiaj moją gwiazdę. Czy powinnam ją teraz przesuszyć i umieścić w zacienionym miejscu? Czy pozostawić w tym samym miejscu co dotychczas i normalnie ją podlewać....?
____________________
Katarzyna
Sebek 18:56, 29 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Przesusz ją - ja swoją zacznę podlewać dopiero gdzieś za miesiąc, bo nie chce mi się jej przenosić już do jasnego pomieszczenia. Spróbuję z ponownym zakwitnięciem dla eksperymentu.

Także swoją przenieś do ciemnego i przesusz - ale nie na wiór.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kasiabis 23:19, 29 lut 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 87
Sebek napisał(a)

Także swoją przenieś do ciemnego i przesusz - ale nie na wiór.


____________________
Katarzyna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies