Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bajkowy ogród Weroniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Bajkowy ogród Weroniki

hanka_andrus 16:43, 11 sty 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Weronko, piękny ogródek, Ty i słonko! Raj!
Gratulacje!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
ell 17:13, 11 sty 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Witaj Weroniko!
Wspaniały, kolorowy ogródek - takie kocham najbardziej.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
ircia 17:45, 11 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Weroniko! Za każdym razem jak zaglądam do twojego ogródka to zastanawiam się czy już kiedyś w nim nie byłam Takich widoków po prostu szybko się nie zapomina. Zachwycił mnie jakiś czas temu ogród prezentowany w jakimś magazynie ogrodniczym („Mój Piękny Ogród"..???).
Czy dobrze mi się kojarzy....?
____________________
Ogród Irci
weronika77 14:20, 12 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
hanka_andrus napisał(a)
Weronko, piękny ogródek , Ty i słonko! Raj!
Gratulacje!


Dziękuję Haniu!
Czytałam Twoją poezję, podziwiam dowcip, a na gołąbki dla zapracowanych ogrodniczek znam jeszcze szybszy sposób. Gołąbku luzem: mielone z cebulką i przyprawami podsmażyć, dodać ugotowaną kapustę i ugotowany ryż.
Pozdrawiam Cię serdecznie a dla Twojego Frido, lizaczki od mojego Kajtusia.
(nie piszę poezji, bo Kajtkowi pomagam pisać bloga psiego, zał.fragment)
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
weronika77 14:49, 12 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
ircia napisał(a)
Weroniko! Za każdym razem jak zaglądam do twojego ogródka to zastanawiam się czy już kiedyś w nim nie byłam Takich widoków po prostu szybko się nie zapomina. Zachwycił mnie jakiś czas temu ogród prezentowany w jakimś magazynie ogrodniczym („Mój Piękny Ogród„.....???).
Czy dobrze mi się kojarzy....?


Tak było, chyba w lutym. To znaczy, że przeglądasz ten magazyn.Mój mąż prenumeruje, więc zrobiłam mu prezent w postaci markowych narzędzi ogrodniczych, które były nagrodą za pokazanie kilku zdjęć naszego ogrodu.Wysłałam i zapomniałam. Sama byłam zdziwiona, jak otworzyłam magazyn, że gdzieś już to widziałam. A mój mąż jeszcze bardziej, bo to była niespodzianka.
W Twoim ogrodzie przy pięknych różach zaintrygowała mnie pergola metalowo-drewniana...
Przy tarasie mam pnące róże, ale nie wymyśliłam jeszcze podpory, która musi być dość dyskretna, podobnie nie wiem jeszcze jak podeprzeć rozrastający się tam powojnik...
Pozdrawiam serdecznie!
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
ircia 14:58, 12 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Weroniko, takich ogrodów po prostu nie można zapomniec, kiedy się raz zobaczy
____________________
Ogród Irci
Gardenarium 15:01, 12 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gratulacje serdeczne z powodu publikacji.

Kto w ogrodzie dba o nasadzenia wiosną?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
weronika77 15:20, 12 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
na "C" w moim ogrodzie"
*cebulice (jeszcze się nie zdążą wygramolić z ziemi a już przyciągają motyle)
*chryzantemy, moje ulubione, równie jak róże, lilie i hortensje
U nas nie doceniane, tylko okazjonalnie przy Święcie Zmarłych W Japonii mają własne święto 9.09.
a ich wizerunek zdobi pałace, świątynie i znaczek w klapie noszony przez parlamentarzystów.
Liście chryzantem pochłaniają kurz,benzen, formaldehyd i amoniak, dlatego Holendrzy ustawiają rośliny
w domu. Młode listki stosuje się jako przyprawę do zup, a z kwiatów robi się napary na przeziębienie.
Żółte smakują jak herbatka rumiankowa, próbowałam. Podobnież odtruwa i wypędza zło. Korzenie
gotowane mają być lekiem na migreny.
Są symbolem piękna, szczęścia i dobrobytu. Cyt. przysłowie japońskie: "Jeśli chcesz żyć długo, zdrowo
i w radości...pielęgnuj ogród chryzantemowy (sprawdź,eioba.pl)
*cisy
*clematisy
*coleusy
*cynie



Cebulice
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
weronika77 15:24, 12 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
chryzantemy, moje chryzantemy...
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
weronika77 15:28, 12 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
chryzantemowy raj dla pszczółek i motyli...
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies