Gdzie jesteś » Forum » Róże » Róże pnące

Pokaż wątki Pokaż posty

Róże pnące

ogrodowianka 20:58, 14 sie 2016

Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 41
Witam,
wymarzyłam sobie różę pnącą Jasmina. Jestem z Łodzi. Tylko nie mogę jej dostać nigdzie na miejscu, obdzwoniłam znane mi centra. Chyba będę skazana na zakup w sklepie internetowym. Widziałam, że na Ogrodowisku są właściciele tych pięknych róż. Czy mogłabym zapytać, gdzie je nabyliście, ew. jaki sklep polecacie? Oczywiście, jeżeli nie można wymieniać tutaj nazw i robić reklamy, to poproszę na priv .
Mam już dla niej naszykowane miejsce, kupione podpory... wszystko czeka...

Z góry dziękuję za pomoc.
____________________
Gardenarium 09:54, 27 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KatarzynaBetcher napisał(a)
Witam.
Czytałam trochę forum i widzę że są tutaj ludzie z ogromna pasja i znający się na rzeczy Dlatego tez chciałam zapytać o poradę dość nietypowa.
Na różach nie znam się wcale. Chce zasadzić róże pnące które maja sporo kolce dość ostrych jako zabezpieczenie okna ( tydzień temu zostaliśmy okradzeni już po raz drugi w ciągu 3 lat przez kuchenne okno). Mieszkam w bloku na parterze ale pod feralnym oknem mam dość fajne miejsce( co prawda nieduże ale bardzo jasne) 1m X 1m wiec pomyśleliśmy z mężem ze można tam posadzić coś co choć trochę utrudni kolejne wyłamanie okien. Alarmy w drzwiach i oknach już zamontowane, monitoring w trakcie poszukiwań. Fajnie by było gdyby krzew długo kwitł, pięknie pachniał i cieszył oko ale to nie konieczność.
Bardzo proszę o jakieś porady co do odmian .
Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:54, 27 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Paryż, całe szczęście, bo to trochę nieroztropne opisywać co i jakie okno masz niezabezpieczone. Którędy się włamali..Gdzie alarmy itd... przestroga dla innych, nie opisujcie tak dokładnie, bo złodziej może was namierzyć, jeśli wie kto to napisze
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:54, 27 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Constance Spry - ta odmiana ma spore kolce, silnie rośnie, pięknie pachnie, ale kwitnie tylko raz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KatarzynaBet... 09:55, 27 wrz 2016

Dołączył: 04 sie 2016
Posty: 3
Dziękuję Gerdenarium za podpowiedz . Gdzie można dostać ta odmianę? Szperam po sklepach internetowych ale wszędzie napisane brak .
Pozdrawiam.
paola1a 09:55, 27 wrz 2016

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Brak bo ogólnie stany sklepowe jeśli chodzi o róże już się wyczerpały. Ale lada chwila pojawi się uaktualniona oferta jesienna i wtedy na pewno znajdziesz szukaną odmianę
____________________
Prostokątna rabata
KatarzynaBet... 09:55, 27 wrz 2016

Dołączył: 04 sie 2016
Posty: 3
Dziękuje. Czy jest jeszcze jakaś inna odmiana którą polecacie?
Pozdrawiam.
Gardenarium 09:58, 27 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Róża 'Sympathie'
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:27, 20 gru 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lucjan0308 napisał(a)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bronka 13:12, 23 sty 2017

Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 1
Kupiłam w rosacwik, sklepie internetowym. Piękna sadzonka rozrosła się bardzo szybko. Po roku wyglądała tak (zobacz zdjęcie)
Teraz ma nową podporę za "plecami", bo mało siatki nie wyrwała
Nie wymaga wielu zabiegów oprócz przycinania.

pozdrawiam
Ewa

p.s.

ten wywód dotyczy JASMINY
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies