Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Lilie - Lilium

Pokaż wątki Pokaż posty

Lilie - Lilium

Sonka 09:04, 18 kwi 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Moje


i w misie


____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
monikam 10:34, 18 maj 2016

Dołączył: 18 maj 2016
Posty: 1
Witam mam lilie w donicach pierwszy raz sadziłam i w niektórych łodyga od ziemi zrobiła się sina i nie ma liści w tym miejscu co to może być?
Mazan 20:15, 26 maj 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Monikam

Brak fotki uniemożliwia rozpoznanie. Można tylko domniemywać. Bardzo często rośliny są sadzone do nieodkażonego podłoża, w którym przy dużej wilgotności i zmianach temperatury może pojawić się nawet zgorzel. Powszechnie występująca szara pleśń również wywołuje takie objawy. Jednak tu można podejrzewać nawet Pythium. Opryskać Mildexem podłoże i roślinę, a po 7 10 dniach Bravo lub Gwarant.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
14:47, 19 cze 2016
Lilie Martagon

drugi raz nie popełnię tego błędu ścinając te lilie do wazonu.


lilia złotogłów
marzena_pawe... 11:55, 13 lip 2016

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 2
Witam,
Bardzo proszę o pomoc. Jestem początkująca w uprawie roślin. Dziś› otrzymał‚am pięknie zapakowaną… przesyłkę™ z cebulami. Cebule wyglądają na dorodne ale mają… liście, czy powinnam je wsadzić‡ już teraz? Myślał‚am o sadzeniu jesienią…, ale w tym wypadku nie wiem, co zrobić‡. Czy jeśli zasadzę™ teraz, to zakwitną… jeszcze w tym roku? A w przyszłym? Czy nie sadzić aż do września? Z góry dziękuję™ za pomoc.
Fuksja 12:26, 13 lip 2016


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Wygląda na to, że były zbyt długo przetrzymywane w chłodni. Wysadź do grunty.
____________________
pozdrawiam,Ania
marzena_pawe... 12:29, 13 lip 2016

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 2
A czy wie Pani, jaki będzie dalszy przebieg zdarzeń?
Nallar 15:57, 13 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
marzena_pawelska_borska napisał(a)
Witam,
Bardzo proszę o pomoc. Jestem początkująca w uprawie roślin. Dziś› otrzymał‚am pięknie zapakowaną… przesyłkę™ z cebulami. Cebule wyglądają na dorodne ale mają… liście, czy powinnam je wsadzić‡ już teraz? Myślał‚am o sadzeniu jesienią…, ale w tym wypadku nie wiem, co zrobić‡. Czy jeśli zasadzę™ teraz, to zakwitną… jeszcze w tym roku? A w przyszłym? Czy nie sadzić aż do września? Z góry dziękuję™ za pomoc.

Też szukam informacji na ten temat.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Luki 20:32, 13 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Lilie posadzić do gruntu powinny jeszcze zdążyć zakwitnąć, w przyszłym roku też powinny bez problemu zakwitnąć, ale ogólnie to bardzo zły termin na kupowanie cebul lilii.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Anabell 21:31, 13 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Luki napisał(a)
Lilie posadzić do gruntu powinny jeszcze zdążyć zakwitnąć, w przyszłym roku też powinny bez problemu zakwitnąć, ale ogólnie to bardzo zły termin na kupowanie cebul lilii.

Lukasz - a mnie dziś przyszło zamówienie przeszło 100 cebul, kilka odmian ma kły, pozostałe ładne, mam zamiar wszystkie je teraz posadzić ale nie liczę na kwiat w tym roku.
Zastanawiam się czy nie przeciągnąć sadzenia do sierpnia.
Jeśli to Conca dor to była sadzona bardzo późną wiosną 2015 r i nie zakwitła, w tym roku ma pierwsze kwiaty ogromne.
Tak samo pozostałe zakwitły pierwszy raz.



____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies