Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Lilie - Lilium

Pokaż wątki Pokaż posty

Lilie - Lilium

Sonka 13:33, 02 lis 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Mam lilie trąbowate / Longiflorum/ i zimują w gruncie, pachną przepięknie, w tym roku jesienią je rozsadziłam.Nie były przez kilka lat wykopywane więc musiałam im zmienić miejsce, lilii mam sporo i nawet nie wiem w którym miejscu je posadziłam, zobaczę w przyszłym roku.Mają dość wiotkie pędy i mam do nich podpory, bo jak rozwiną kwiaty to jest problem z ich utrzymaniem w pionie.Tyle od siebie, bardzo lubię lilie i zawsze sadzę do gruntu, a azjatki i mieszańce mam w donicach,nie marzną.Nie wiem w jakiej strefie mieszkasz , bo może tu jest różnica.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 13:50, 02 lis 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Udało mi się jedne z nich odszukać

inne:


____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Fallenangelv 14:38, 02 lis 2016


Dołączył: 19 paź 2012
Posty: 56
Sonka z tymi liliami to jest jak z babkami. Na sali rozpraw sędzia się pyta oskarżonego kto to dla niego jest ten pan i wskazuje, a on mówi ; proszę wysokiego sądu tego pana babka i moja babka......tu następuje cisza.....to były dwie babki
Twoja lilia to jest królewska ( lilium regale ) , a moja długokwiatowa (lilium longiflorum )White Heaven i to są dwie różne lilie. Twoja zimuje, moja nie. Zauważ ma inne liście, wysokość, pylniki, środek, fakturę kwiatów w sumie wszystko je różni.
W tym roku przez okazji posadziłem również lilię królewską. Miałem do tej pory lilium regale album/ ta to jest niziutka, ale nadrabia zapachem. Zimuje
Lilia White Heaven pachnie coś jakby konwalia leśna. Ale nie jest to aż tak silny zapach jak w przypadku lilii przez ciebie posiadana. Chociaż również cudowny.
Ja twierdzę, że nie zimuje, bo pomimo okrycia mi zmarzła i nie wyszła całkiem z ziemi. Także wole wykopywać.
Sonka 15:38, 02 lis 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Jak tak twierdzisz, to niech tak będzie, nie widać u Twojej lilii dobrze pędu i rozmieszczenia kwiatu, Ty wiesz, bo widzisz , ja nie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Fallenangelv 17:33, 02 lis 2016


Dołączył: 19 paź 2012
Posty: 56

to ta sama w pełni
=========================================================================

niska regale album















zaprawdę powiadam nie ma takiej szajki jak ta






katel 00:11, 20 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Moje lilie NN, wszystkie pięknie pachną, żółte chyba najintensywniej i są bardzo duże, to może być odmiana Big Brother.


____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 00:17, 20 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174


____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Fallenangelv 17:47, 21 lis 2016


Dołączył: 19 paź 2012
Posty: 56























Fallenangelv 18:05, 21 lis 2016


Dołączył: 19 paź 2012
Posty: 56














dopiero gdy, zawoła Bóg to.....to pożegnam wszystkie i pójdę boso Pójdę boso, pójdę boso ........zamkną za mną drzwi nie zabiorę nic.
Gardenarium 08:16, 22 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Uprzejmie proszę o wklejanie do jednego posta max 4 zdjęcia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies