Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Lilie - Lilium » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Lilie - Lilium

Kokesz 15:45, 29 cze 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Może to Crossover albo Nettys'Pride?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
BeataMM 18:14, 29 cze 2018


Dołączył: 29 cze 2018
Posty: 3
Netty's Pride ma nieco inny kształt płatków i rozłożenie kolorów. Bliżej byłoby do Crossover, ale w tej mojej ta ciemniejsza część jest bardziej bordowa a w Crossover chyba bardziej w czerwień wpada. Sama już nie wiem Mam zagwostkę z tą lilią od 2 tygodni
Kokesz 18:29, 29 cze 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Zauważyłam, że zdjęcia w internecie są czasem przekłamane, więc lepiej szukać tzw real photo, czyli zdjęć od prywatnych osób.
Sprzedawcy często wstawiają jedno to samo zdjęcie przy opisie różnych odmian.
Tak miałam z lilią Mapira i Landini.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
BeataMM 16:26, 01 lip 2018


Dołączył: 29 cze 2018
Posty: 3
Kokesz, zrobiłam zgodnie z poradą i zaczęłam szukać prywatnych zdjęć i jest! Znalazłam, a potem się upewniłam w katalogach firm - to lilia typu tango Heart Balance Trudno już chyba dostępna, bo znalazłam ją już tylko starych katalogach sklepów zagranicznych. Dziękuję za pomoc i rady
Annak 14:04, 11 lip 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Mam pytanie dot. zimowania lilii w gruncie: czy rzeczywiście tylko azjatyckie można spokojnie zostawiać na zimę, a pozostałe trzeba wykopywać?
Będę wdzięczna za informacje.
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
zabaewa 13:19, 12 lip 2018


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Annak napisał(a)
Mam pytanie dot. zimowania lilii w gruncie: czy rzeczywiście tylko azjatyckie można spokojnie zostawiać na zimę, a pozostałe trzeba wykopywać?
Będę wdzięczna za informacje.


Ja mam głównie orientalne - i zimuję w gruncie. W tym roku nie przykrywałam. Jak mają być mocne mrozy - przykrywam stroiszem, sianem, słomą i czym się da. Jakoś dają radę
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
zabaewa 13:22, 12 lip 2018


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Ja też mam pytanie - do znawców
Dostałam dzisiaj 30 cebul lilii - głównie orientalnych. Można je jeszcze wsadzić do gruntu teraz ? Niektóre mają pędy na kilka centymetrów. Nie wiem co robić - sadzić czy czekać do końca sierpnia. jeśli czekać - jak je przechować aby nie spleśniały albo inaczej zmarniały ?
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
iwonadm 15:04, 12 lip 2018


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Ja też kiedyś tak późno dostałam sądziłam i kwitły w następnym roku
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Annak 18:38, 12 lip 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
zabaewa napisał(a)


Ja mam głównie orientalne - i zimuję w gruncie. W tym roku nie przykrywałam. Jak mają być mocne mrozy - przykrywam stroiszem, sianem, słomą i czym się da. Jakoś dają radę


Dziękuję za szybką odpowiedź. Czy lilie sadzi się już pod koniec sierpnia?
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Kokesz 18:45, 12 lip 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
A ja sadziłam w ubiegłym roku w lipcu i zakwitły we wrześniu
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies