Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na torfowisku

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na torfowisku

ele2001 16:49, 17 sty 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Ninoja napisał(a)
ele- na wiosnę, teraz stoje w dokach startowych i się rozgrzewam
planując... min żywopłot z ligustra na froncie.


Bardzo lubię niedoceniane ligustry za szybki wzrost, interesują mnie gatunki i odmiany,jeśli to ma być niezbyt wysoki żywopłot polecam odmianę ' Lodense' jeśli moge zasugerować
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
hanka_andrus 17:01, 17 sty 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witaj na Ogrodowisku! Zapał i chęci są ,żeby tylko zdrowia starczyło!
Życzę z całego serca powodzenia w realizacji zamierzeń!
Na torfowiska nadaje się pełnik europejski. Na Pomorzu są duże połacie łąk torfowych porośnięte pełnikiem. Objęte programem Natura 2000.Cudnie to wygląda.
Będę zaglądać i czasami coś skrobnę, ale tyle jest ogrodów pięknych , że nie u każdego melduję obecność codzienną.
Pozdrowienia!
Pełnik na przywitanie.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Ninoja 17:18, 17 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
Haniu i ele dziękuje za podpowiedzi.
Zywopłot ma być do 1,5m wysokości więc odmiana karłow w tej wersji odpada, ale przyda się do formowanych obwódek przy schodach.
W mojej okolicy lasy olchowe porośnięte są zawilcami, troszkę i na mojej działce jest, jeśli uda mi się gdzieś pełnika znaleźć to z chęcią jako ciekawostkę, nabędę.
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
Gardenarium 21:07, 17 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam nową ogrodniczkę
Mam nadzieję, że wszyscy którzy napisali na tamtym zdublowanym wątku napiszą również tutaj

Będziemy doradzać. Ja ze swej strony doradzam irysy z grupy nadwodnych (jest już napisane kilka art. o irysach, ale jeszcze nie opublikowane), astilbe, hosty, sadziec purpurowy, parzydło leśne.

Namawiam do przejrzenia odrodu Beth Chatto, wypisz wymaluj może być pomysł stąd wzięty na nasadzenia. Mistrzostwo świata
Popatrz tu http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/65-ogrody-angielskie-the-beth-chatto-gardens
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ninoja 21:20, 17 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
Po zwiedzeniu tego ogrodu powstaje tyle koncepcji.
Niesamowicie wygląda kolekscja kosadźców, a mam sporo miejsca na jej stworzenie, jestem pod wrażeniem. Do wiosny będę chyba znała ten ogród na pamięć.
Powstaje tylko jeden malutki problem. Nie jestem aż tak doświadczona by ze zdjęć poznać roślinę. I stworzyć zbliżoną kompozycję.
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
kaisog1 21:23, 17 sty 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj

Ninoja napisał(a)
Powstaje tylko jeden malutki problem. Nie jestem aż tak doświadczona by ze zdjęć poznać roślinę. I stworzyć zbliżoną kompozycję.


....spokooooooooooo miesiąc, dwa i będziesz znała każdą
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 21:28, 17 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie zauważyłam, że ten ogród zalinkował także Przemek.
Przestudiuję zdjęcia i podeślę listę roślin jakie tam rosną z grubsza oczywiście.

A część ogrodu wodnego jest też w Beressingham
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/71-ogrody-angielskie-bressingham-gardens

Wg mnie powinnaś nadać temu ogrodowi spójność rabat, przejść po trawniku lub ścieżek wysypanych żwirem, korą, zrębkami drzewnymi. Trzeba pozostawić terenu na dziko, niech rosną sobie nawet mokre łąki z jaskrami i krwawnicą.
Kosić drogi po których będziecie chodzić, część rabat wyspowych i bocznych wytyczyć i obsadzać.

Koniecznie musisz zrobić plan w postaci linii rabat. Zobacz na plany tych angielskich ogrodów.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ninoja 21:33, 17 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
Danusiu propozycje roślin- niesamowite do tej pory przeszukując w różnych wariacjach strony internetowe nie trafiłam na sadźca purpurowego, zaraz też przeszukam artykuły o irysach.

Faktycznie wsiąknę w forum ale skutkiem tego będzie dopracowany plan na wiosnę
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
Gardenarium 21:38, 17 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lista roślin tak na pierwszy rzut oka. Jest tyle odmian, że spokojnie z tej listy można obsadzić Twój ogród.

Poza tym miskanty, można pod nie sypać nico podwyższone rabaty.

kosaciec żółty
przywrotnik ostroklapowy
bergenia sercolistna
kosaćce syberyjskie, japońskie
hosty
rodgersje
tarczownica
paprocie
hakonechloa
tawułka
wiązówka błotna
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:53, 17 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sadziec purpurowy w dużych ilościach występuje w ogrodzie Bressingham, nawet wyhodowano tam nowe, kompaktowe odmiany a u nas rośnie dziko też. Odmiany są piękniejsze oczywiście.

Sadźce z miskantami


Różne języczki, hosty i floksy Variegata plus bodziszki



Hortensje i miskanty, z tyłu pęcherznice


Warto docenić dereń odmianę Aurea - świeci na rabacie pięknie i żywo.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies